Tekst alternatywny

Większa połowa

Większa połowa

Pani grafini von Thun z okazji obchodów Święta Niepodległości była nieuprzejma wbić parę szpil prezydentowi Dudzie, przeciwstawiając mu Bronisława Komorowskiego, który – jej zdaniem – jednoczył naród. Krótkie pytanie: gdzie i kiedy?

Pod krzyżem, u bram jego Pałacu? Na Marszu Niepodległości? Owszem, po katastrofie smoleńskiej naród samorzutnie, na chwilę, zjednoczył się w żałobie. Choć i wtedy niecały, wśród kolesi ówczesnego marszałka strzelały przecież korki od szampana.
Skądinąd stosunek do „Bronka Jednoczyciela” przekazał naród w dwóch turach wyborów prezydenckich, potwierdził, olewając zarządzone przezeń referendum, aby wreszcie ostatecznie posumować w wyborach parlamentarnych. Nadzwyczajna jedność.
To, że Polska jest dziś podzielona, nie ulega dyskusji. Nie powinno być też wątpliwości, kto tego dokonał. Autor wielkiego rozbratu nazywa się Donald Tusk, który w roku 2005 nakazał zerwać Janowi Marii Rokicie (niedoszłemu „premierowi z Krakowa”) rozmowy koalicyjne i zamiast upragnionego PO-PiS-u rozpoczął zimną wojnę domową. Czy był to z jego strony tylko odruch wściekłości za podwójną przegraną z braćmi Kaczyńskimi, czy zaciążyły rady doradców, którzy zbierali z podłogi rozbitego psychicznie Donka? A może zadziałały potężne dźwignie uruchomione przez dużo większych graczy? W każdym razie mamy, co mamy. Oczywiście strefa Wolnej Polski Kaczystowskiej zwolna się poszerza, ale zapewne nawet osiągnięcie większości konstytucyjnej nie zakończy konfliktu. Zacietrzewienie rośnie. Jak wielka musi być nienawiść, skoro uniemożliwia „totalsom” zawarcie rozejmu nawet w Dniu Stulecia Niepodległości. A co z innymi świętami? Czy już niebawem pojawią się anty-kolędnicy, a może chłopcy-śmigusowcy oblewający w Wielki Poniedziałek swoich rodaków szambem? Skąd wypatrywać końca tej paranoi? Czy mogłoby stać się nim wyjaśnienie do cna tragedii smoleńskiej, czy klęska lewackich utopii w skali całego świata? Pożyjemy, zobaczymy.
Tylko co to za życie!?

Marcin Wolski

Marcin_Wolski_small

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress