Tekst alternatywny

Witold Gadowski – „Smak Wojny” w Berlinie (wideo)

Klub Gazety Polskiej w Berlinie zorganizował w dniu 9 lutego 2014 roku spotkanie autorskie z Witoldem Gadowskim, dziennikarzem śledczym, publicystą oraz laureatem prestiżowych nagród. Sala w domku, obok Polskiej Misji Katolickiej, Lilienthalstr. 5, wypełniona była po brzegi. Część  przybyłych słuchaczy, mimo braku miejsc siedzących, wysłuchała prelekcji i dyskusji na stojąco. Niedzielne spotkanie było jednocześnie pierwszą zagraniczną promocją książki Pana Witolda Gadowskiego „Smak wojny”.

Na prawie trzygodzinnym spotkaniu Witold Gadowski mówił o reżimowych mediach, sytuacji w Polsce, polityce naszego kraju, która wg. niego zależna jest od Rosji i Niemiec. Poruszany był również temat moralność dziennikarzy, którzy tworzą rzeczywistość i manipulują społeczeństwem.

Prelegent poinformował, że w najbliższym czasie zostanie powołany komitet, który obejmie swym patronatem film o Józefie Piłsudskim. Innym ważnym tematem poruszonym przez szanownego gościa była propozycja samoorganizowania się  np. na zasadzie spółdzielni.  Ważnym elementem samorganizacji jest konieczność założenia „kas finansowych” np. SKOKI Stefczyka.

Spotkanie transmitowało NIEPOPRAWNE Radio PL na żywo, a słuchacze radia aktywnie uczestniczyli w dyskusji.

Spotkanie było bardzo interesujące a z reakcji słuchaczy można było usłyszeć, że chętnie porozmawialiby z Witoldem Gadowskim jeszcze przez następną godzinę. Można było również usłyszeć pochwały pod adresem organizatorów i pytania o następne takie spotkania, co świadczy o zapotrzebowaniu w Berlinie na rzeczową, spokojną dyskusje.

Prelekcja zakończyła się składaniem aufografów, wspólnymi zdjęciami i rozmowami z gościem.

Klub „GP” Berlin

Wideo: waldemar borowski

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress