Tekst alternatywny

Wojciech Sumliński w Dąbrowie Górniczej

Wojciech Sumliński w Dąbrowie Górniczej

Klub Gazety Polskiej Dąbrowa Górnicza 12 grudnia 2017r. zorganizował spotkanie z  dziennikarzem śledczym Wojciechem Sumlińskim, który przyjechał do nas  z promocją swoich dwóch najnowszych książek tj. „Niebezpieczne związki Sławomira Petelickiego” i „Ksiądz”.

Autor opowiedział nam o wynikach swojego śledztwa dziennikarskiego dotyczącego głośnej śmierci dowódcy jednostki Grom oraz przedstawił postać niezwykle skromnego księdza Stanisława Małkowskiego.

Poznaliśmy ścieżkę życia i kariery Sławomira Petelickiego oraz informację o śledztwie dotyczącym śmierci generała. Prokuratura orzekła, że było to samobójstwo. Jednak dokumenty ze śledztwa do których dotarł pan Sumliński nie wskazywały na to, a wręcz temu zaprzeczały.

Książka „Ksiądz” to hołd oddany wyjątkowemu księdzu Stanisławowi Małkowskiemu. To historia kapłana, który pomimo prześladowań pozostał wierny Kościołowi i prawdzie. Oddany Bogu i ludziom nigdy nie myśli o sobie,  natomiast tym co ma dzieli się z najbardziej potrzebującymi.

Z wielką przyjemnością organizujemy spotkania z W. Sumlińskim, ponieważ jest ogromne zapotrzebowanie na wiedzę którą przekazuje. Sala była prawie pełna, a spotkanie trwało 4 godziny. Uczestnicy spotkania zadawali mnóstwo pytań dotyczących spraw opisanych w książkach jak i również obecnej sytuacji w kraju.

Na spotkaniu można było zakupić książki autora i uzyskać osobistą dedykację.

Panu W. Sumlińskiemu wręczyliśmy w prezencie kalendarz na nowy 2018 rok poświęcony Żołnierzom Wyklętym. Uznaliśmy, że to idealny prezent dla niezłomnego dziennikarza śledczego.

Na spotkaniu gościła dziennikarka z Gazety Polskiej codziennie dodatku śląskiego, która przeprowadziła krótki wywiad z naszym gościem.

Serdecznie dziękuję Panu Wojciechowi Sumlińskiemu za poświęcony nam czas, a uczestnikom spotkania za liczny i aktywny udział .

Barbara Słowik – przewodnicząca Klubu Gazety Polskiej Dąbrowa Górnicza

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress