Tekst alternatywny

Wystawa rysunków Vitka Skoniecznego w Sydney

W dniach od 21 września do 9 października w Klubie Polskim w Ashfield, Sydney miała miejsce wystawa rysunków satyrycznych naszego kolegi a zarazem Vice-przewodniczącego Klubu Gazety Polskiej Sydney II Vitka Skoniecznego.

Ekspozycja zawierała blisko 400 prac powstałych w latach 2001 do 2013, stanowiących tylko cześć dorobku artysty z dziedziny satyry politycznej.

Wernisaż stał się lokalnym wydarzeniem, na które przybyło wielu gości z Polonii Sydneyskiej, w tym z kręgów artystycznych i organizacji patriotyczno-narodowych z przewodniczącymi kola AK i Stowarzyszenia Polskich Kombatantów. Swoje uznanie dla autora wystawy wyrazili przewodniczący Klubu Gazety Polskiej Sydney II Ryszard Dzierzba, przewodniczący Związku Polskich Więźniów Politycznych w Australii Hubert Blaszczyk oraz listownie, redaktor naczelny „Warszawskiej Gazety” Piotr Bachurski. W tym samym duchu o pracach i działalności Vitka wypowiedziała się w nagraniu pani Zuzanna Kurtyka.

Trzeba nadmienić, że rysunki naszego kolegi prezentowane są od lat na portalu internetowym „Pomnik Smoleńsk” i w piśmie „Warszawska Gazeta”. Momentem, który przyciągnął wiele uwagi była aukcja znanego już zbioru rysunków pt.: „Poczet Królów i Książąt I i II PRL”. Poza obcowaniem z artystą i jego sztuką wieczór stał się okazją do poważnych rozmów o Polsce i jej problemach, bo jak sam mistrz mówi: „Satyra ta wcale nie jest do śmiechu”.

Serdecznie zapraszamy do oglądania rysunków Vitka Skoniecznego na portalu internetowym www.pomniksmolensk.pl

Prace artysty są też niezastąpionym akcentem satyrycznym na stronie Facebook Klubu Gazety Polskiej Sydney II (Klub GP Sydney II).

 Klub Gazety Polskiej Sydney II

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress