Tekst alternatywny

Z wizytą w Hamburgu

Na zaproszenie Klubu”Gazety Polskiej” w Hamburgu i Związku Polaków w Niemczech spod znaku Rodła- oddział Hamburg uczestniczyliśmy wraz z Klubem”Gazety Polskiej” Berlin-Brandenburg w wystawie o katastrofie smoleńskiej oraz spotkaniu z panem ministrem Antonim Macierewiczem.

Plansze z obrazami tragedii smoleńskiej, wystawione w centrum Hamburga, zatrzymywały setki przechodniów.

Organizatorzy i członkowie klubów”Gazety Polskiej” z całych Niemiec wyjaśniali w rozmowach ze zwiedzającymi ogrom strat poniesionych przez Polskę w wyniku zagłady elity politycznej kraju.

Informacje pod zdjęciami, jak również rozdawane ulotki w 3 językach(niemiecki, angielski i polski) dotarły do międzynarodowej publiczności. Wymowne czarno-białe fotografie, wzmocnione żałobną muzyką wywierały widoczne wrażenia.

Na wystawę przybył również pan Macierewicz.

Po jej zamknięciu udaliśmy się wspólnie do siedziby “Patriotische Geselschaft”, gdzie odbyło się spotkanie, w którym wystąpili pan minister Antoni Macierewicz, pan mecenas Stefan Hambura i pan Marek Strassenburg-Kleciak, ekspert od nawigacji satelitarnej.

Zgromadzeni zostali obdarzeni najnowszymi informacjami, dotyczącymi śledztwa Zespołu Parlamentarnego badającego przyczyny katastrofy z 10.04.2010 roku.

Klub „GP” Berlin II

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress