Tekst alternatywny

TYDZIEŃ W KLUBACH „GP”|Albicla.com, portal bez cenzury!

Tydzień w Klubach „GP” – 27.01.2021 r.

Albicla.com, portal bez cenzury!

Albicla (7)

ALBICLA.COM

Rok 2021 zaczął się od próby wprowadzenia ogólnoświatowej cenzury, której symbolicznym początkiem było zablokowanie profili prezydenta Donalda Trumpa na Facebooku, Twitterze i Instagramie. Do tego doszedł szantaż i groźby wobec osób i firm, które sprzeciwiły się takim działaniom, np. szef serwisu Parler, popularnego wśród republikanów prawicowej i niestosującej cenzury alternatywy dla Twittera, John Matze i jego rodzina muszą ukrywać się w związku z groźbami śmierci. Świat po pierwszym szoku zaczął szukać wyjścia z tej sytuacji, co daje nadzieję na złamanie monopolu światowych potęg. W Polsce Środowisko Strefy Wolnego Słowa jak zwykle jako pierwsze podjęło to wyzwanie i postanowiło na bazie portalu klubów „Gazety Polskiej”, który tak znakomicie sprawdził się podczas zjazdów klubów „GP”, stworzyć portal społecznościowy, który stanie się forum wymiany niezależnej i wolnej myśli, bez ingerencji i bez cenzury. Warto przypomnieć, że z powodu panującej pandemii koronawirusa została ograniczona możliwość dużych spotkań. Pomimo to znaleziono wyjście z sytuacji: zorganizowano wirtualny XV Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” – online, który ze względu na liczbę uczestników przejdzie do historii. Ponad 1,5 tys. osób zarejestrowało się na specjalnym portalu, aby móc obserwować zjazd i brać w nim czynny udział. Jeżeli do tego dodamy osoby towarzyszące, okazuje się, że w zjeździe uczestniczyły tysiące ludzi. To wtedy była nowość w Polsce, a może w Europie. Podczas zjazdu można było zadawać pytania gościom zjazdu, rozmawiać na czacie widocznym cały czas równolegle z toczącym się na żywo panelem. I właśnie na bazie tego portalu postanowiono stworzyć nowy serwis społecznościowy, który jest odpowiedzią na cenzurę światowych gigantów. Portal nazwaliśmy Albicla – to skrót od albus aquila, czyli z łaciny „orzeł biały”, co będzie zrozumiałe w każdym języku.

  – Portal Albicla został zbudowany z myślą o klubach „Gazety Polskiej”, ale po tym, co zaczęło się dziać w internecie, postanowiliśmy go przebudować i otworzyć dla wszystkich. Chcemy, żeby ludzie mogli na nim swobodnie dyskutować. Oczywiście będą na nim pewne ograniczenia − ograniczeniem będzie polskie prawo, którego nie będzie można łamać. Przede wszystkim jednak chcemy, żeby było jak najszersze pole do dyskusji – powiedział dla „Gazety Polskiej Codziennie” red. Tomasz Sakiewicz. Jak stwierdził w wywiadzie dla  portalu Niezależna.pl: Od lat próbujemy tworzyć fora dyskusyjne dla naszych klubowiczów i czytelników. Tak naprawdę to zebraliśmy wszystkie pomysły do kupy, a zmotywowało nas to, co dzieje się na całym świecie. Nasi czytelnicy skarżyli się, że są ocenzurowani na głównych mediach społecznościowych, że są wyrzucane ich posty, że mają ograniczone zasięgi i są w zasadzie karani za to, że mają takie poglądy jak Gazeta Polska. Chcemy dać im możliwość swobodnej dyskusji. Uruchamiamy portal Albicla. Liczymy na to, że wielu ludzi o konserwatywnych poglądach z Polski i świata założy sobie konta. Ale chcemy też ułatwiać debatę tym, którzy mają konta na innych mediach społecznościowych. Nie robimy tego po to, aby zabierać komuś cokolwiek, tylko wręcz przeciwnie – wesprzeć te inne media społecznościowe; pokazać im wysokie standardy wolności słowa. – mówił red. Sakiewicz. Portal Albicla został zbudowany z myślą o klubach „Gazety Polskiej”, ale po tym, co zaczęło się dziać w internecie, postanowiliśmy go przebudować i otworzyć dla wszystkich. Chcemy, żeby ludzie mogli na nim swobodnie dyskutować. Oczywiście będą na nim pewne ograniczenia − ograniczeniem będzie polskie prawo, którego nie będzie można łamać. Przede wszystkim jednak chcemy, żeby było jak najszersze pole do dyskusji – dodał red. Tomasz Sakiewicz.

Wszyscy zdają sobie sprawę, jak wielkie wyzwanie stanęło przed naszym środowiskiem w realizacji tego trudnego przedsięwzięcia. Jednak mamy nadzieję, że dzięki Państwu portal Albicla wkrótce stanie się popularny i zastąpi portale, które tak bardzo się skompromitowały. Apeluję do członków klubów „GP”, do wszystkich, dla których wolność słowa jest sprawą nadrzędną o rejestrowanie się na portalu Albicla.com!

DabrowaGornicza_pomnik

Dąbrowa Górnicza/Będzin II

Od lat w Dąbrowie Górniczej, o usunięcie pomników i tablic pamiątkowych wychwalających komunizm, walczyła śp. Barbara Słowik, przewodnicząca Klubu „GP” Dąbrowa Górnicza. W mieście jest jeszcze kilka takich haniebnych „pamiątek”, np. obelisk upamiętniający żołnierzy Armii Czerwonej poległych podczas wyzwolenia Gołonoga. Zagłębiowscy patrioci, jak np. Krzysztof Klebach, przewodniczący Klubu „GP” Będzin II, kontynuują wysiłki śp. Barbary Słowik. Spektakularnym obiektem komunizmu jest pomnik przyjaźni żołnierzy polskich i radzieckich w Łośniu z 1984 r. (przedstawia dwie monumentalne postaci z blachy stalowo-miedzianej o wysokości ok. 4,5 m każda) z inskrypcją „Cześć i chwała bohaterom /poległym w walkach/ o wyzwolenie Dąbrowy Górniczej”. W 2018 r. pomnik został usunięty z przestrzeni publicznej, o co zabiegali działacze z Klubów „GP” w Zagłębiu i przekazany Instytutowi Pamięci Narodowej. Kolejny pomnik – obelisk upamiętniający żołnierzy Armii Czerwonej poległych podczas wyzwolenia stoi w Gołonogu. Obowiązek jego usunięcia nałożył na władze miasta Wojewoda Śląski 15 października ub.r., a o jego usunięcie walczyli kolejni społecznicy. Sprawą zajmuje się m.in. Krzysztof Klebach, przewodniczący Klubu „GP” Będzin II. Wiosną ub. roku wybuchła pandemia koronawirusa, więc Wojewoda Śląski 19 czerwca 2020 r. nałożył obowiązek usunięcia obelisku na władze Dąbrowy Górniczej w terminie do 31 sierpnia br. Obelisk stoi jednak nadal. Magdalena Komar, starszy inspektor wojewódzki w Biurze Organizacyjno – Budżetowym UW w Katowicach, 9 października br. wystawiła tytuł wykonawczy, który jest podstawą, by władze województwa pomnik usunęły, obciążając później kosztami miasto. – Uwzględniając obecną sytuację epidemiczną kraju czynności egzekucyjne zmierzające do usunięcia obiektu zostaną podjęte w najbliższym możliwym terminie – tłumaczy Magdalena Komar.

OdznaczenieNa podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. z 2020 r. poz. 138), na wniosek Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, za zasługi w działalności na rzecz niepodległości i suwerenności Polski oraz respektowania praw człowieka w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej odznaczony został KRZYŻEM WOLNOŚCI I SOLIDARNOŚCI, Andrzej Niedzielski – Przewodniczący Klubu „GP” Bielsko Biała. Serdecznie Gratulujemy!

Suwalki2

Suwałki

Klub „GP” – Myśli Patriotycznej w Suwałkach jak co miesiąc zorganizował obchody Tragedii Smoleńskiej. Najpierw zapalono biało – czerwone znicze pod Dębem Wolności, w miejscu upamiętnienia 10.04.2010 r., a następnie odbyła się msza św. za Ofiary Tragedii Smoleńskiej w konkatedrze św. Aleksandra w Suwałkach.

.

.

.

Gliwce logo1

Gliwice

Odbyło się kolejne spotkanie klubu „GP” w Gliwicach – online. Jak relacjonuje przewodnicząca klubu, Marta Święcicka – Po wysłuchaniu kilku opinii członków klubu na temat szczepionki i ewentualnych reakcji alergicznych, kolega Fred Morski wygłosił pogadankę na temat sytuacji Ukrainy i naszych z nią stosunków. Z powodów historycznych patrzymy na Ukrainę poprzez pamięć barbarzyńskich morderstw zadanych Polakom przez zwolenników Bandery i Ukraińską Powstańczą Armię. Ukraińcy wyobrażenia o Polakach mają jeszcze zafałszowane komunistyczną propagandą. Ważną sprawą dla obu państw jest utrzymanie w miarę poprawnych stosunków. Jest to racją stanu tak Polski, jak i Ukrainy. Tym bardziej przy obecnej agresywnej, wojowniczej i zaborczej polityce Rosyjskiej Federacji. – mówił Fred Morski

Ryszard Kapuściński

Banner_zjazdSzprotawa – powstał 480. Klub „GP, przewodniczącym został: Piotr Płaskociński, tel. 515 702 932, e-mail: klubgpwszprotawie@wp.pl

Nowy Targ – reaktywacja Klubu „GP, przewodniczącym został: Karol Karpierz, tel. 792 544 788, e-mail: klub.gp.nt@interia.pl

Węgrów – zawieszenie działalności.  Dziękujemy za dotychczasową współpracę przewodniczącemu  Andrzejowi Brzezikowi oraz wszystkim Klubowiczom.

.

Ryszard Kapuściński

Ryszard-Kapuściński

Serwis_27.01.2021Albicla (7)

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress