Tekst alternatywny

Beata Szydło z nagrodą Klubów „Gazety Polskiej”: Wierzę, że Polska ma dobrą przyszłość

Beata Szydło z nagrodą Klubów „Gazety Polskiej”: Wierzę, że Polska ma dobrą przyszłość

To, że dziś rodzina jest dla nas najważniejsza, to nie są tylko słowa, ale też fakty. Wierzę, że Polska ma dobrą przyszłość, że jest państwem, którego nam zazdroszczą – mówiła premier polskiego rządu. W tym roku po raz pierwszy zaszczytna nagroda Klubów „Gazety Polskiej” przypadła kobiecie – Beacie Szydło.

– Kłaniam się bardzo nisko członkom Klubów „Gazety Polskiej”. Odbieram to jako nagrodę Polaków. Bardzo za ten zaszczyt dziękuję – mówiła premier.

Premier podziękowała wszystkim, którzy wspierali PiS w minionych latach, gdy partia była w opozycji, i gdy – jak mówiła – dzięki wielu spotkaniom udało się stworzyć program, który potem zaprezentowany został w kampaniach prezydenckiej i parlamentarnej 2015 r.

I dzisiaj możemy właśnie zmieniać Polskę dla Polaków, zmieniać Polskę tak, jak życzą sobie tego polskie rodziny 

– powiedziała szefowa rządu.

Podkreśliła, że Polacy zbyt długo walczyli o wolność, by łatwo z niej rezygnować.

Do tych idei, o których była tutaj mowa, do wizjonerstwa, do prawdy, musimy jeszcze dołożyć wolność. I rząd PiS jest rządem wizjonerskim, rządem prawdy i rządem wolności. Ale nie byłoby rządu PiS gdyby nie wy wszyscy, to jest wasz rząd, to jest rząd Polaków, to jest rząd wszystkich tych ludzi, którzy dzisiaj myślą przede wszystkim o naszym wspólnym domu, o naszej ojczyźnie, o Polsce

– powiedziała premier do zebranych.

Zapewniła, że będzie robione wszystko, by „ta idea wolności i prawdy, łączyła się we wspaniałą wizję rozwoju i przyszłości Polski i polskich rodzin”.
Zapewniła, że kierowany przez nią rząd zrobi wszystko, by „ta idea wolności i prawdy, łączyła się we wspaniałą wizję rozwoju i przyszłości Polski i polskich rodzin”.

By ci, którzy dzisiaj są poza granicami Polski wracali tutaj, bo jest bezpiecznie, bo jest praca, bo jest przede wszystkim troska państwa o każdego obywatela. Tacy jesteśmy, ludzie Prawa i Sprawiedliwości, zwykli ludzie, zwykli obywatele

– mówiła premier.

Podkreśliła, że bardzo chciałaby, aby każdy mógł realizować swe marzenia tu, w Polsce.

I to jest naszym obowiązkiem, nas polityków, byśmy dbali o to, by marzenia Polaków się spełniały, by Polacy byli bezpieczni, by bezpieczna była nasz Ojczyzna

– powiedziała szefowa rządu.

Jak mówił wcześniej prezes klubów Ryszard Kapuściński, coroczna nagroda Człowieka Roku to wyróżnienie wyjątkowe, przyznawane osobom, które w szczególny sposób zasłużyły się dla Polski, a także Strefy Wolnego Słowa. Jest uhonorowaniem wiedzy, odwagi, poświęcenia i ciężkiej pracy w służbie Rzeczypospolitej. To nagroda od członków ponad 400 Klubów „GP”, czytelników i sympatyków Strefy Wolnego Słowa.

Nagrody nie przyznaje żadne gremium, lecz ludzie, którzy swoją codzienną pracą dają świadectwo miłości do Polski.

Każdy klub ma tylko jeden głos, dlatego też klubowicze z rozwagą podejmują decyzję poparcia swojego kandydata. Czasami w klubach trwa wielotygodniowa dyskusja, na kogo oddać głos. Stąd też nie ma mowy o jakichkolwiek pomyłkach 

– dodał Ryszard Kapuściński.

Dotychczasowymi laureatami byli: śp. prezydent RP prof. Lech Kaczyński, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, szef CBA Mariusz Kamiński, premier Wielkiej Brytanii David Cameron, minister Antoni Macierewicz, prof. Sławomir Cenckiewicz, Jan Pietrzak oraz prezydent RP Andrzej Duda.

Źródło: niezalezna.pl

Ludzie „Gazety Polskiej” 2016 – FOTORELACJA Z GALI – tutaj