Tekst alternatywny

Laudacja – Premier RP Beata Szydło – Człowiek Roku Klubów Gazety Polskiej 2016 (wideo)

Laudacja – Premier RP Beata Szydło – Człowiek Roku Klubów Gazety Polskiej 2016

Szanowne Panie, Szanowni Panowie

Coroczna nagroda Człowieka Roku Klubów Gazety Polskiej to wyróżnienie wyjątkowe, przyznawane osobom, które w szczególny sposób zasłużyły się dla Polski i Strefy Wolnego Słowa. To nagroda od członków ponad 400 Klubów Gazety Polskiej, czytelników i sympatyków Strefy Wolnego Słowa. Co ważne, nie przyznaje jej żadne gremium, lecz ludzie, którzy swoją codzienną pracą udowadniają swoją miłość do Polski. Klub ma tylko jeden głos, dlatego klubowicze z rozwagą podejmują decyzję poparcia swojego kandydata. Czasami w klubach trwa wielotygodniowa dyskusja na kogo oddać głos.

Po raz dziewiąty Kluby Gazety Polskiej wybrały Człowieka Roku – tym razem za rok 2016.

Szanowne Panie, Szanowni Panowie.

Mam ogromny zaszczyt powiadomić, że decyzją członków Klubów Gazety Polskiej Laureatką nagrody przyznawanej przez nasze środowisko została Pani Premier Beata Szydło.

Szanowna Laureatko, Szanowni Państwo

Obserwując codzienną pracę Pani Premier, można wręcz stwierdzić, że jej sposób kierowania rządem będzie w przyszłości przykładem dla innych. A nasze nadzieje na „DOBRĄ ZMIANĘ” dla Polski spełniają się na naszych oczach. Takie programy rządu jak: „Rodzina 500 plus”, „Mieszkanie Plus”, podniesienie płacy minimalnej, podwyższenie najniższych emerytur, wprowadzenie zakazu odbierania rodzinom dzieci z powodu biedy, powrót do poprzedniego wieku emerytalnego i wprowadzenie prawa ułatwiającego ściąganie alimentów, ale też najniższe od 25 lat bezrobocie, przywróciły godność wielu Polakom.

Nie można również zapomnieć o najważniejszych wydarzeniach w Polsce w 2016 r., takich jak udany Szczyt NATO w Warszawie oraz wspaniałe i bezpieczne Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, które rozsławiły Polskę i polską gościnność na całym świecie.

Szanowni Państwo

Nasza nagroda jest uhonorowaniem wiedzy, odwagi, poświęcenia i ciężkiej pracy w służbie dla Rzeczypospolitej. Pani Premier Beata Szydło nigdy nie odmówiła spotkania z członkami Klubów Gazety Polskiej. Zawsze, pomimo wielu obowiązków, znalazła czas na spotkanie i podzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem. Do historii przeszły jej wizyty na Zjazdach Klubów Gazety Polskiej i słowa, kiedy z troską mówiła o Polsce, o nadziejach, jakie wiąże ze zmianami, które wkrótce muszą nastąpić w naszym kraju. Wtedy jeszcze nie wiedziała, że za spełnienie nadziei większości Polaków będzie niebawem sama odpowiadać i je realizować. Ale po roku pełnienia odpowiedzialnej funkcji Premiera Rządu Rzeczypospolitej Polskiej możemy z ręką na sercu stwierdzić, że „Daje Radę”, dla nas, dla dobra Polski bogatej i suwerennej.

Szanowna Pani Premier za to wszystko z całego serca dziękujemy.

Foto. niezalezna.pl/Zbyszek Kaczmarek i Filip Błażejowski

Wideo: Stream1

Gala Beata Szydlo

Źródło: Gazeta Polska