Tekst alternatywny

DRZEWICA | Koncert „Patriotycznie i Muzycznie dla Drzewicy”


W niedzielę 22 stycznia 2023 roku w Drzewicy Klub Gazety Polskiej Drzewica z Przewodniczącym Markiem Sarwą zorganizował Koncert pt: „Patriotycznie i Muzycznie dla Drzewicy” w 80 rocznicę Mordu w Drzewicy oraz 160 rocznicę Powstania Styczniowego. W uroczystości uczestniczyła licznie lokalna społeczność.

Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej następnie wysłuchano koncertu ku czci pomordowanym Drzewiczanom i pamięci uczestnikom Powstania Styczniowego. Złożono kwiaty pod  tablicą zamordowanych 22 stycznia 1943 w Drzewicy oraz pod tablicą Powstańca Styczniowego Alojzego Rupniewskiego studenta Medycyny Uniwersytetu Jagielońskiego na Cmentarzu parafialnym w Drzewicy.

W uroczystości udział wzięli Marszałek Senior Antoni Macierewicz, Wicemarszałek Woj. Łódzkiego Zbigniew Ziemba, Dyrektor Generalna Gazety Polskiej Beata Dróżdż, Dyrektor WORD w Piotrkowie Trybunalskim Dariusz Misztal. Dyrektor Szkoły Powiatowej w Drzewicy Marian Pisarski oraz samorządowcy z powiatu opoczyńskiego. Swoja obecnością zaszczycili: Stowarzyszenie Hubalczyków  1939 – 1940. Z Pocztami Sztandarowymi obecni byli:  Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Oddział w Przysusze, Jednostka Strzelecka  1042 Opoczno, Szkoła Powiatowa w Drzewicy,   Strażacy z OSP Krzczonów.

Dziękujemy księżom z parafii św. Łukasza w Drzewicy szczególnie ks. Proboszczowi Adamowi Płuciennikowi za wygłoszoną homilię oraz KGW Krzczonów za przygotowanie posiłku.

Podziękowanie dla zespołu Kasztelania Swing Band za wykonanie pięknych utworów.

KLUB GAZETY POLSKIEJ DRZEWICA

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress