Tekst alternatywny

TYCHY | Msza za ojczyznę i spotkanie


W Tychach z inicjatywy Klubu Gazety Polskiej oraz Stowarzyszenia Rodzina i Tożsamość rozpoczął się całoroczny cykl mszy świętych w intencji Ojczyzny.

Pierwsza z mszy rozpoczęła się w sobotę 21 stycznia o godz 14:30. Podczas Mszy Św. w intencji Ojczyzny, prowadzone są rozważania zgodne z nauczaniem Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Augusta Hlonda. Ten wielki katolicki myśliciel, który życie swoje poświecił Bogu i Ojczyźnie w swoich listach pasterskich wskazywał drogę i zasady którymi powinien kierować się każdy Polak i Katolik aby życie w Polsce było godne i zgodne z chrześcijańskimi zasadami.

Tematem pierwszej mszy była rodzina wychowanie i małżeństwo. Prowadzący mszę Św. ks. Proboszcz Adam Pukocz w swojej homilii odniósł się do nauczania Augusta Hlonda jeszcze z początku XX wieku i wskazał jak to nauczanie jest ciągle aktualne. Modlitwę wiernych do mszy przygotował i odczytał klub Gazety Polskiej w Tychach.

W uroczystej mszy świętej, wzięło udział wielu gości wśród których byli Senator IX kadencji senatu Czesław Ryszka. Poseł na Sejm RP Bożena Borys Szopa. Wiceminister Sprawiedliwości Michał Wójcik. Ks. Prałat Franciszek Resiak. Dyrektor Muzeum Powstań Śląskich Andrzej Drogoń oraz wielu innych gości.

Po mszy świętej odbyło się spotkanie, w którym krótkie wspomnienie o Kardynale Auguście Hlondzie wygłosił Senator Czesław Ryszka, który jest między innymi autorem publikacji o Prymasie Hlondzie. Kolejną część spotkania zdominowały kolędy i radosny Bożonarodzeniowy nastrój gdzie rej ze swoją gitarą wodził Mirek Kańtor. Była też okazja do spróbowania przy kawie i herbacie, pysznych dostarczonych przez klubowiczów i gości ciast, cukierków, owoców, soków. Były też wspólne i wzajemne życzenia. W czasie spotkania głos zabrali przybyli goście pani poseł Bożena Borys Szopa, wiceminister Michał Wójcik oraz ks. Prałat Franciszek Resiak Spotkanie trwało do wieczora.

Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzone w radosnej atmosferze chwile, wszystkim przybyłym gościom, gospodarzowi, organizatorom, paniom z kuchni za organizację, pracę i wkład w spotkanie.

Następna msza święta w intencji Ojczyzny i wspólna po niej kawa odbędzie się 21 lutego o godzinie 18:00 w kościele pw. Świętej Rodziny w Tychach.

Zapraszamy do fotorelacji.

Klub Gazety Polskiej w Tychach

Stowarzyszenie Rodzina I Tożsamość