Tekst alternatywny

Dzierżoniów, wiec poparcia dla dobrej zmiany

Dzierżoniów, wiec poparcia dla dobrej zmiany – 25.07.2017.

25 lipca o godzinie 18:00 w Dzierżoniowie odbył się wiec poparcia dla „Dobrej zmiany”. Manifestacja poparcia dla rządu Prawa i Sprawiedliwości oraz zjednoczonej prawicy zgromadziła ponad 200. uczestników. Wiec otworzył Jarosław Kresa – Ideą naszego spotkania jest przypomnienie, że w ciągu dwóch lat w naszym kraju zmieniło się bardzo dużo na lepsze dla zwykłych Polaków, obywateli.

„Polska zmienia się na lepsze!” Wiec poparcia dla rządu Prawa i Sprawiedliwości odbył się w Dzierżoniowie

Chociaż zwoływany spontanicznie – głównie za pomocą sms-ów – wiec poparcia dla rządu Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy przyciągnął 25 lipca do dzierżoniowskiego Rynku blisko 200 osób. Wśród biało-czerwonych flag zebrani skandowali hasła poparcia dla Dobrej Zmiany i domagali się reformy polskich sądów.

W trakcie wiecu wzywano do jedności i do solidarnego wspierania Dobrej Zmiany. Zgromadzeni skandowali hasła: „Jarosław”, „Dobra Zmiana”, „Andrzej Duda”, „Beata” oraz gromkie „Damy radę!”, ale też „zreformować polskie sądy!”

Ideą naszego spotkania jest przypomnienie o tym, że w ciągu dwóch lat w naszym kraju zmieniło się bardzo dużo. Zmieniło się na lepsze dla zwykłych Polaków, zwykłych obywateli… – mówił otwierający wiec Jarosław Kresa. – Tak, Polska zmienia się na lepsze, Polska podnosi się z kolan!

Obecna na wiecu Krystyna Śliwińska, organizatorka znanego w kraju „Przystanku Niepodległość” mówiła m.in.: Widzimy, że opozycja ma jedną tylko ofertę dla Polaków: „odsuńmy PiS od władzy!”. A przecież ekipa rządząca realizuje swój program wyborczy, realizuje obietnice złożone Polakom. Polacy mieli dość państwa na niby, państwa z tektury, państwa teoretycznego (…). To Prawu i Sprawiedliwości Polacy zaufali. Ten demokratycznie wybrany rząd od pierwszego dnia poddany został jednak bezpardonowym atakom. Zostały uruchomione ogromne siły – przede wszystkim zagraniczne – by zwalczyć legalnie, demokratycznie wybraną władzę…

Bądźmy razem! – apelował Janusz Maniecki, szef Klubu Gazety Polskiej Dzierżoniów II. Nie dajmy się podzielić!

W trakcie wiecu głos zabrał także prezes Obywatelskiego Ruchu Patriotycznego Ziemi Dzierżoniowskiej Ireneusz Wagnerowski oraz przedstawiciele RKW z Wałbrzycha. Wiec, w trakcie którego doskonale widać było, jak wielka jest potrzeba podobnych spotkań wśród zwolenników Dobrej Zmiany, zakończył się wspólnym odśpiewaniem hymnu.

Inicjatorami dzierżoniowskiego zgromadzenia były: dzierżoniowski Ruch Społeczny im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Klub Gazety Polskiej Dzierżoniów II oraz Obywatelski Ruch Patriotyczny Ziemi Dzierżoniowskiej.

Jarosłwa Kresa, Klub GP Dzierzoniów II, ORP

wideo: Krzysztof Bach