Tekst alternatywny

ELBLĄG II | Pamięci Danuty Siedzikówny


76 lat temu, 28 sierpnia 1946 r., wykonano wyrok śmierci na Danucie Siedzikównie, pseudonim „Inka”. Skazana przez komunistyczny sąd sanitariuszka została rozstrzelana w więzieniu przy ulicy Kurkowej w Gdańsku. W Waplewie i Tulicach pamięć bohaterki uczczono 28 sierpnia Mszą Świętą w Waplewie.

Symboliczny przemarsz pod pomnik „Inki” w Tulicach pod pomnikiem zamordowanej Inki, przy którym złożono kwiaty i zapalono znicze.

Klub Gazety Polskiej Elbląg II im Lecha Kaczyńskiego jak co roku uczestniczył w tej ważnej dla Ojczyzny uroczystości, wraz z Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Elbląg z jej  prezesem panem Ireneuszem Ziemińskim, naszym klubowiczem.

KLUB GAZETY POLSKIEJ ELBLĄG II

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress