Tekst alternatywny

GDAŃSK | Obchody Grudnia 70′ w Gdyni


Członkowie Klubu Gazety Polskiej im. Anny Walentynowicz w Gdańsku uczestniczyli w smutnych obchodach Grudnia 70′, które upamiętniły robotników rozstrzelanych i ranionych przez milicję obywatelską i wojsko. O godzinie 6:00 rano byliśmy w gdyńskiej stoczni, pod pomnikiem Ofiar Grudnia 1970 i wzięliśmy udział w Apelu Poległych oraz towarzyszyliśmy podczas złożenia wieńców i kwiatów. Wspólnej modlitwie przewodniczył Ekacelencja, Biskup Pomocniczy Archidiecezji Gdańskiej Wiesław Szlachetka. Byliśmy również na dzisiejszej uroczystej Mszy Świętej w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni. Następnie udaliśmy się pod pomnik przy Urzędzie Miasta Gdyni, gdzie składano kwiaty i wieńce.
Szczególnie dziękujemy naszym Klubowiczom Adamowi Burczykowi i Mateuszowi Rakowi za udział w dzisiejszych wydarzeniach w Gdyni.

Klub Gazety Polskiej Gdynia

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress