Tekst alternatywny

GLIWICE | Zawody sportowo – obronne


 

21.08.2021. Część członków Gliwickiego Klubu Gazety Polskiej ma hobby paramilitarno –historyczne nawiązujące do Związku Strzeleckiego Jozefa Piłsudskiego. To nic dziwnego klub nosi imię Marszałka Józefa Piłsudskiego. Klubowicze reklamując Marszałka, reklamują również Gazetę Polską, co bystre oko, przeglądając załączone zdjęcia powinno zauważyć

Zawody sportowo – obronne w lasach Smolnickich stanowiły część drugą obchodów Święta Wojska Polskiego i Przyrzeczenia Strzeleckiego przez Strzelców Rzeczypospolitej na Śląsku. Zawody obejmowały strzelanie w postawie stojącej z broni długiej i krótkiej, rzut granatem do okienka, przejście pola minowego, bieg patrolowy i sprawdzian podstawowych wiadomości z historii Związków Strzeleckich. W drużynach była widoczna dobra współpraca i umiejętność wykorzystywania zdolności poszczególnych osób.

Po zawodach odczytano rozkaz personalny o awansach w stopniach strzeleckich i wyróżnieniach z okazji Święta Wojska Polskiego oraz  101 rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej. Wręczono zwycięzcom puchary, ufundowane przez Członka Zarządu Województwa Śląskiego, Panią Izabelę Domagałę. Awanse, nagrody,  wyróżnienia i upominki wręczali:  ppłk Wojciech Gębka Zastępca Komendanta 4 Wojskowego Oddziału Gospodarczego, ppłk Mirosław Stefanów – Wojskowy Komendant Uzupełnień i organizator zawodów Adam Burzywoda – Wiceprezes Zarządu Fundacji „Szturman” w towarzystwie mł. insp. ZS  Marty Święcickiej – Członka Zarządu Stowarzyszenia Strzelcy Rzeczypospolitej, Komendanta Obwodu Strzeleckiego Południe.

Po części oficjalnej Pani radna Maria Ożga, współorganizatorka uroczystości, zaprosiła Gości i Strzelców na posiłek do stołów. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, fundatorom i współorganizatorom za uświetnienie uroczystości Przyrzeczenia Strzeleckiego.

J.Ś.

 

Foto: Wojciech Baran i Jacek Grysko

Klub Gazety Polskiej Gliwice

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress