Tekst alternatywny

Klub Gazety Polskiej w Warce na XI Zjeździe Klubów Gazety Polskiej w Sulejowie

Klub Gazety Polskiej w Warce na XI Zjeździe Klubów Gazety Polskiej w Sulejowie

 

XI Zjazd Klubów Gazety Polskiej mamy  za sobą. Kolejne trzy dni wypełnione niecodziennymi  wydarzeniami dla wybranych  przedstawicieli i sympatyków klubów.

W piątkowy wieczór odbyło się spotkanie, które dotyczyło patriotyzmu gospodarczego.  W spotkaniu które poprowadził  zastępca przewodniczącego Komisji Gospodarki w Sejmie RP, Maks Kraczkowski – wzięli udział między innymi: Krzysztof  Krystowski, wiceprezes Finmeccanica Helicopter  Division (PZL Świdnik), Jarosław  Kołodziejczyk, członek zarządu PKP SA,  Artur Olech, prezes spółek tworzących Ubezpieczenia Pocztowe, Zbigniew  Jagiełło, prezes PKO BP, Michał Mierzejewski, dyrektor Philip Morris Polska SA.
Na koniec zabrał głos wicepremier Mateusz  Morawiecki, szef Ministerstwa Rozwoju, który przedstawił główne założenia gospodarcze  Rządu pani Premier Beaty Szydło.

Następnie odbyły się dwa wspaniałe koncerty.  Pierwszy Lecha Makowieckiego i Bożeny Makowieckiej z zespołu „Zajazd”, drugi znanego nam równie dobrze barda Pawła Piekarczyka. kabaret „Pętla ósemki”.

Ważnym wydarzeniem było również  wystąpienie Wojewody Małopolskiego,  Józefa Pilcha, oraz pełnomocnika Rady Miasta Krakowa ds. Światowych Dni  Młodzieży.

Prezydent RP Andrzej Duda w wystosowanym  do organizatorów i uczestników  Zjazdu, a odczytanym przez pani Minister Zofię Romaszewskaą  liście, napisał:
„Czwarty czerwca – obchodzony od  niedawna jako Dzień Wolności i Praw  Obywatelskich – przypomina o jednym z najważniejszych wydarzeń w naszej  polskiej drodze do niepodległości, jakim  były pierwsze po II wojnie światowej częściowo demokratyczne wybory parlamentarne  z 1989 roku. Bezapelacyjnie zwycięstwo kandydatów Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” stało się sygnałem woli narodu, który niemal jednomyślnie zagłosował za odrzuceniem
systemu komunistycznego i skreślił listę krajową złożoną z nominatów reżimu. Polacy opowiedzieli się wówczas za wolnością i własnym suwerennym państwem. Dali jasno do zrozumienia, że chcą odbudować silną, sprawiedliwą i praworządną Rzeczpospolitą. (…)Nowy ustrój kształtował się stopniowo, powoli też odzyskiwaliśmy swobody obywatelskie i poczucie, że to my, Polacy, jesteśmy gospodarzami we własnym kraju. Nie brakowało przy tym kryzysów i zagrożeń, których symbolem pozostaje inny 4 czerwca – roku 1992: obalenie rządu premiera Jana Olszewskiego. Z dzisiejszej perspektywy widzimy jednak, jak głęboko i nieodwracalnie zmieniła się nasza Ojczyzna w ciągu minionych dwudziestu siedmiu lat. Zasługa w tym wielu wybitnych osobistości życia publicznego, ale przede wszystkim – samych Polaków, którzy po półwieczu zniewolenia potrafili odbudować społeczeństwo obywatelskie i na powrót stać się w pełnym znaczeniu tego pojęcia narodem politycznym.
Uważam, że w tym dziele Kluby „Gazety Polskiej” odegrały wielką rolę. Państwa zaangażowanie w życie publiczne, troska o prawidłowe funkcjonowanie władz wszystkich rodzajów i szczebli, stałe patrzenie rządzącym na ręce – wszystko to przyczynia się do budowania Polski bardziej przejrzystej i uczciwej. W demokracji nie ma większej porażki niż brak aktywności obywateli, gdy przestają oni zabiegać o swoje prawa i dobro wspólne. Dzięki Państwa działaniom można powiedzieć, że pod tym względem III Rzeczypospolita odniosła duży sukces. I za to pragnę dzisiaj Państwu podziękować.
Jestem przekonany, że obecny Zjazd przyniesie wiele ciekawych i inspirujących spotkań i rozmów. Chciałbym życzyć Państwu, aby Kluby „Gazety Polskiej” nie ustawały w swoich staraniach. Polska tego potrzebuje. Potrzebują tego zawsze też rządzący, niezależnie z jakiej opcji  politycznej się wywodzą, bo każda władza pozbawiona kontroli społecznej łatwo  może ulec złym tendencjom. Niechaj więc  nadal dobrze Państwo służą Ojczyźnie.”

Również pani Premier Beata Szydło skierowała list , w którym czytamy między innymi:
„Serdecznie dziękuję za zaproszenie na XI Zjazd Klubów „Gazety Polskiej”. Żałuję, że nie dane mi będzie uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu. Proszę o przyjęcie wyrazów mojego szacunku i uznania za Państwa dotychczasową działalność i owoce Waszej codziennej pracy.
Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” to święto patriotów zjednoczonych wokół wspólnych idei i wartości. Dbałość o interes narodowy, suwerenność państwa i krzewienie patriotyzmu to dla Państwa nie puste hasła, ale drogowskazy kierujące Waszym zaangażowaniem w sprawy Polski.
Na najwyższy szacunek zasługują Ci, którzy poświęcają swój czas i energię na działalność w Klubach „Gazety Polskiej”. Dajcie Państwo świadectwo miłości do Ojczyzny i jesteście wzorem społecznej aktywności. I choć wiele razy spotkaliście się z niezrozumieniem i niechęcią, pełni odpowiedzialności za Polskę, z oddaniem i wiarą, realizujecie swą misję.
Mój rząd złożył deklarację przeprowadzenia w Polsce dobrej zmiany. Wywiązujemy się z tej obietnicy. Pracujemy wytrwale, by jak największa liczba Polaków mogła korzystać z owoców rozwoju.(…) “

Sobota to dzień obfitujący w najwięcej spotkań i atrakcji. Cały dzień dla nas i naszych gości.
Tym razem w poszczególnych panelach  gośćmi byli, m.in. dziennikarze Strefy Wolnego Słowa i przedstawiciele Zarządu Telewizji Republika, z którymi rozmawialiśmy na tematy okołoprogramowe . Przedstawiony został projekt “Stream1” w tym jego działanie jako jeden z nowoczesnych sposobów komunikacji  z mediami.
Sobotni, pracowity dzień zakończyło  wspólne ognisko z gośćmi honorowymi, do których dołączył Wicepremier-Minister Rozwoju Mateusz Morawiecki.

W niedzielny poranek z uczestnikami Zjazdu spotkał się Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz, który przedstawił kwestie dotyczące bezpieczeństwa Polski, w tym o problemach polskiej armii. Jak podkreślił, “najważniejszym wyzwaniem, które napotkał, był duży stopień korupcji w polskiej armii. To z kolei doprowadzało do tego, że walka wewnętrznych sitw uniemożliwiła rozwój polskiego wojska. Struktury przestępcze na styku polityki, przestępczości i biznesu skupiały się na robieniu interesów wokół mienia wojskowego. Podał przykład patologii na rynku nieruchomości i interesów robionych z deweloperami.” Zapowiedział również przekazanie gruntów wojska na cele nowego programu Mieszkanie+.
Wspólnie z Ministrem Macierewiczem tradycyjnie już, uczestniczyliśmy w kończącej Zjazd Mszy Świętej polowej w
intencji m.in. Ojczyzny.

Partnerami Zjazdu byli: Grupa Azoty S.A., PKN Orlen S.A., PKP S.A., PKP CARGO S.A. oraz Jeronimo Martins Polska – właściciel sieci sklepów Biedronka.

Korzystając z okazji osobistego spotkania, podczas pobytu w Sulejowie, w imieniu Społecznego Komitetu Tablicy Ku Czci Ofiar 10 kwietnia 2010 roku, wręczyłam Panu Premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu i Ministrowi Antoniemu Macierewiczowi podziękowanie za ich wkład w uroczystość odsłonięcia Tablicy w Warce.
Na zakończenie udało nam się jeszcze spotkać na z panią Ewą Stankiewicz i Jej małżonkiem. Chwila rozmów na temat Ruchu Kontroli Wyborów i czas na wyjazd do domu. Dzięki dla bliźniaczek z Krakowa za gościnność oraz dla KGP w  Piotrkowie Trybunalskim za organizację.

Grażyna Kijuc
P.S. Polne kwiaty na ołtarzu zbierałyśmy osobiście

Źródło: nowe echo Warki

Warka-Zjazd

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress