Tekst alternatywny

Klub GP z Dąbrowy Górniczej na Marszu Niepodległości w Warszawie, 11.11.2016r.

Klub Gazety Polskiej z Dąbrowy Górniczej na Marszu Niepodległości w Warszawie, 11.11.2016r.

Klub Gazety Polskiej z Dąbrowy Górniczej brał udział w Marszu Niepodległości zorganizowanym przez środowiska narodowe w Warszawie. To te środowiska patriotycznej młodzieży przywróciły tak uroczysty charakter tego Święta. W poprzednich latach, za czasów rządów PO-PSL nie dane im było spokojnie świętować. Burdy, prowokacje, kamery stacji telewizyjnych ustawione w miejscach prowokacji – tak wyglądała ta bezwzględna rzeczywistość minionych lat kreowana przez ludzi ośmieszających ideę patriotyzmu.

Od dwóch lat gdy rządy sprawuje Prawo i Sprawiedliwość to wyjątkowe święto przebiega bez „medialnych  atrakcji”, którymi potem z lubością mogłyby epatować „resortowe elity” tłumacząc niezorientowanym, że to chuligani przyjechali demolować stolicę. W tym roku było spokojnie, jednak na drodze Marszu zdarzały się grupki próbujące zakłócić go. Tutaj należy zwrócić uwagę na bardzo profesjonalnie  przygotowaną i natychmiast skutecznie reagującą   Straż Marszu Niepodległości. „Rozprawiała się” z prowokatorami perfekcyjnie, jak choćby oddzielając i zasłaniając ich od uczestników Marszu czarnymi płachtami.

Byliśmy na Marszu Niepodległości pierwszy raz i jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tego wydarzenia. Zgromadzenie w  jednym miejscu  tak wielu ludzi, tak samo definiujących patriotyzm i tak bardzo dumnych z tego, że są Polakami rodzi nadzieje na przyszłość. Szliśmy z transparentem Klubu Gazety Polskiej i czuliśmy jedną wielką wspólnotę wielu środowisk patriotycznych które tam były. Pomimo nie najlepszej pogody w Marszu uczestniczyło także wiele rodzin z dziećmi, nawet i takimi malutkimi w wózkach. Były osoby z różnych części Polski, które aby przybyć na miejsce musiały pokonać wiele kilometrów.

Trzeba w tym miejscu oddać sprawiedliwość organizacjom narodowym takim jak Młodzież Wszechpolska i Obóz Narodowo – Radykalny  bo to oni tak naprawdę wypromowali to Święto. Będąc im za to niezmiernie wdzięcznymi stanęliśmy tego dnia z nimi w jednym szeregu. Uważamy, że przeszli w czasach poprzednich rządów wyjątkową próbę dyskredytacji  i zakłamywania idei które głoszą. Pokazali, ze pomimo tych wielu prób nie dali się złamać i zastraszyć.  Dlatego tak sprawdzonych patriotów należy wspierać.

Przeżyliśmy na Marszu Niepodległości niezapomniane chwile, które wzmocniły i utwierdziły nasze przywiązanie do Ojczyzny i dumę z tego, że jesteśmy Polakami. Hasła krzyczane przez wszystkich uczestników niosły się jak echo od początku kolumny do końca:  „Bóg, honor, ojczyzna”, „Cześć i Chwała bohaterom”, „To my, to my Polacy”, „Biało-czerwone to barwy niezwyciężone”, „Duma, duma, narodowa duma”, „Wielka Polska katolicka”. Morze biało czerwonych flag robiło niesamowite wrażenie.  Wyjątkową oprawę stanowiły race odpalane przez wielu uczestników Marszu. Pomimo zakazu ich używania  to ciężko ten Marsz wyobrazić sobie bez nich. Entuzjazm, młodość, duma narodowa i atmosfera wielkiej wspólnoty narodowej zrobiły na nas ogromne wrażenie. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy tam być i w godny sposób uczcić to ważne Święto Niepodległości Polski. Dziękujemy organizatorom i liczymy, że na przyszłość uczestników tego marszu będzie jeszcze więcej – bo takie inicjatywy warto i należy popierać a przede wszystkim osobiście wspierać.

Barbara Słowik, Klub Gazety Polskiej w Dąbrowie Górniczej

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress