Tekst alternatywny

Ksiądz Olszewski podziękował Republice i Klubom „GP” [CAŁY LIST]

Ksiądz Olszewski podziękował Republice i Klubom „GP” [CAŁY LIST]

Portal Niezalezna.pl dotarł do najnowszego listu, w którym ks. Michał Olszewski dziękuje za okazywane mu wsparcie, zarówno obywateli, jak i mediów. Wymienił m.in. Kluby „Gazety Polskiej” oraz Telewizję Republika, która na bieżąco relacjonuje sytuację uwięzionego księdza.

Kilka dni temu upubliczniono wstrząsającą relację ks. Michała Olszewskiego, który został aresztowany w związku z rzekomą aferą dotyczącą Funduszu Sprawiedliwości. Kapłan opisał to, w jaki sposób go traktowano po zatrzymaniu. Pisał o budzeniu światłem czy wielogodzinnym przetrzymywaniu w kajdankach, a także o wystawianiu na pośmiewisko w trakcie postoju na stacji benzynowej.

O zdanie zdrowia – na dziś – informowano także na antenie Telewizji Republika.

„Ksiądz Michał Olszewski jest w takiej kondycji, że jest 15 kilogramów mniej księdza Olszewskiego od czasu, kiedy został zastosowany areszt. Proszę sobie samemu ocenić, to nigdy nie był otyły mężczyzna. Jak go widziała moja aplikantka adwokacka, powiedziała, że jest w złym stanie fizycznym”

– relacjonował adwokat Michał Skwarzyński.

Polacy murem za ks. Olszewskim

W związku z tymi publikacjami, w kilku polskich miastach środowiska patriotyczne, w tym przede wszystkim Kluby „Gazety Polskiej” organizowały manifestacje – w geście solidarności z uwięzionym księdzem Olszewskim.

Portal Niezalezna.pl dotarł do najnowszego listu z aresztu.

– List został spisany ze słów księdza Michała, które przekazał mi podczas dzisiejszego widzenia adwokackiego

– mówi nam obrońca duchownego, mec. Krzysztof A. Wąsowski.

Duchowny dziękuje za okazywane mu wsparcie, zarówno obywateli, jak i mediów. Wymienił m.in. Kluby „Gazety Polskiej” oraz Telewizję Republika, która na bieżąco relacjonuje sytuację uwięzionego księdza.

„Serdecznie dziękuję wszystkim ludziom dobrej woli, środowisku katolickiemu, parafiom, społeczności PROFETO, mediom..”

– brzmi początek listu.

Dalej czytamy o podziękowaniach „za wszelkie wsparcie informacyjne i modlitewne, szczególnie dziękuję osobom cierpiącym, samotnym i chorym, które mnie wspierają. Wszystkim polecam – sprawując Eucharystię – nie zapominając o tych, którzy mnie oskarżają i źle mi życzą”.

Poniżej publikujemy pełną treść listu:

Źródło: https://niezalezna.pl/polska/ujawniamy-nowy-list-ks-olszewskiego-z-aresztu-duchowny-podziekowal-republice-i-klubom-gp-caly-list/521696