Tekst alternatywny

Larum grają… Ojczyzna bezprawiem stoi. Przyjdź na PROTEST przed Sejmem RP – 9 lipca, godz. 17:30

Larum grają… Ojczyzna bezprawiem stoi. Przyjdź na PROTEST przed Sejmem RP – 9 lipca, godz. 17:30

Nikt nie może się czuć bezpieczny. Mamy się bać. Musimy na to bezprawie zareagować! Nie wolno nam milczeć, nie wolno się bać, bo stracimy z takim trudem wywalczoną wolność – apelują Kluby Gazety Polskiej, które wspólnie z grupą stowarzyszeń organizują wielką demonstrację przed gmachem polskiego parlamentu. Spotkajmy się przed Sejmem już 9 lipca! Szczegóły poniżej.

Wspólny apel wystosowały Kluby Gazety Polskiej oraz trzy stowarzyszenia: „Wolni Polacy”; „Godność”; „Pokolenie”. Łączą siły, czego efektem będzie wielka demonstracja w Warszawie.

Na kilka dni przed wydarzeniem, tłumaczą powód demonstracji.

„Koalicja 13 grudnia z Donaldem Tuskiem na czele, stosują prawo, tak jak oni je rozumieją. Od pierwszych dni ich rządów łamana jest Konstytucja RP i ustawy, rząd stosuje przemoc wobec konstytucyjnych instytucji, przemoc wobec posłów na Sejm RP, prześladuje Kościół i duchownych, z pracy zwalniani są ludzie. Oskarżeni i podejrzani o korupcję, związani z rządzącą koalicją, nie są sądzeni i chodzą po wolności, a zamyka się ludzi walczących z przestępczością. Z więzień zwalnia się kryminalistów i morderców

– czytamy.

Dowodami na łamanie prawa są też „siłowe przejęcie mediów publicznych i Prokuratury Krajowej” czy „ignorowanie prezydenckiego prawa łaski, wyroków Trybunału Konstytucyjnego oraz sądów”.

„Wkrótce (rząd) może zabrać się za organizacje społeczne i zwolenników opozycji, którzy negatywnie oceniają jej poczynania. Nikt nie może się czuć bezpieczny. Mamy się bać. Musimy na to bezprawie zareagować! Nie wolno nam milczeć, nie wolno się bać, bo stracimy z takim trudem wywalczoną wolność” – apeluje współorganizator demonstracji Adam Borowski.

„Wykrzyczmy naszą niezgodę na stosowanie metod rodem z czasów komunistycznych. Wyraźmy naszą solidarność z torturowanym księdzem Michałem Olszewskim oraz ze wszystkimi prześladowanymi przez władze za poglądy. Wyraźmy naszą solidarność z represjonowanymi sędziami i prokuratorami, którzy chcąc służyć Polsce, odmówili rządzącym uczestnictwa w łamaniu praworządności. Zapraszamy wszystkich, którym na sercu leży dobro Ojczyzny!”.

Kluby Gazety Polskiej
Stowarzyszenie Wolni Polacy
Stowarzyszenie Godność
Stowarzyszenie Pokolenie

Spotkajmy się na demonstracji we wtorek 9 lipca o godzinie 17.30 przed Sejmem RP.

Źródło: https://niezalezna.pl/polska/larum-graja-ojczyzna-bezprawiem-stoi-zbliza-sie-protest-patriotow-przed-sejmem-rp/521645