Tekst alternatywny

List Klubu GP do austriackich mediów

List Klubu GP do austriackich mediów

Klub Gazety Polskiej z siedzibą w Wiedniu wystosował list do austriackich mediów w sprawie błędnego nazewnictwa niemieckich obozów śmierci. Podpisało się pod nim 13 organizacji polonijnych.

W związku z mnożącymi się w ostatnim czasie w austriackich mediach austriackich przypadkami błędnego nazywania niemieckich nazistowskich obozów zagłady, istniejących podczas drugiej wojny światowej na terenie okupowanej Polski, „polskimi obozami koncentracyjnymi lub zagłady”, pragniemy, przedstawiciele Polonii austriackiej, przedstawić Państwu niniejszą petycję. – czytamy w liście.

W celu uniknięcia powielenia fałszywego obraz historii drugiej wojny światowej prosimy Państwa – z szacunku do wszystkich ofiar terroru Niemiec hitlerowskich – o szczególną uwagę w redagowaniu tekstów tematycznie związanych z Holokaustem. – głosi treść petycji.

Tomasz Pawłowski przypomniał w liście również o tym, że Komitet Światowego Dziedzictwa UNESCO jako oficjalną nazwę obozu zagłady przyjął „Auschwitz-Birkenau. Niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady”.

Pod petycją swoje podpisy złożyli przedstawiciele 13 organizacji polonijnych.

http://niezalezna.pl/95835-list-klubu-gp-do-austriackich-mediow

WiedenII petycja1 WiedenII petycja2

WiedenII petycja

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress