Tekst alternatywny

ŁOWICZ | Aby dać świadectwo…


W dniu 13 marca Klub Gazety Polskiej w Łowiczu zorganizował manifestację pod pomnikiem Świętego Ojca Jana Pawła II gdzie przewodniczący Klubu Wojciech Gędek wygłosił przemowę.


Aby dać wyraz świadectwa w Łowiczu, że jesteśmy oburzeni i zdeterminowani na haniebny atak, który jest wymierzony w naszą uznaną świętość i wiarę.
Musicie natychmiast zamilczeć, nie pozwolimy aby opluwać i podważać Świętość – naszej wiary. Opiłowywać, likwidować pomniki Ojca Świętego, to możecie w swoich rzeczywistych ojczyznach w Rosji i Niemczech – my katolicy na to nie pozwolimy.
Teraz widać, jak jest potrzebny kościół pod wezwaniem Świętego Jana Pawła II w dzielnicy Górki, gdzie modlitwa do Świętego trwałaby wiecznie, w podzięce choćby za ustanowienie Diecezji Łowickiej. W tym budynku (Urząd Miejski) na prośbę Biskupa Łowickiego podjęto uchwałę, która została ukryta przez 5 lat i nie została zrealizowana (teren pod budowę kościoła) a następnie wbrew prawu zmieniona przez złych ludzi.
Zależało nam aby spotkanie odbyło się dzisiaj to jest 13-tego, bo to dzień symboliczny – zwycięstwa Solidarności. 13 grudnia 1981r, wprowadził Jaruzelski wraz z bandą komuchów – stan wojenny. My internowani i ludzie Solidarności wiedzieliśmy, że Ojciec Św, nas nie „opuści”. To On zapalił świece i wystawił w oknie na Watykanie, każdego 13-go miesiąca, to była oznaka że trwa na modlitwie za Polskę.
Dzisiaj my prosimy w podzięce – zapalcie wieczorem świece i wystawcie ją w oknie, przez ten czyn damy świadectwo podziękowania, że pamiętamy, że ufamy, że wierzymy a promień w oknie będzie „drogą” naszej wdzięczności, że umarł a jest z nami.
Każde słowo wypowiedziane w tym miejscu, to jest nasza modlitwa dziękczynna do Świętego Jana Pawła II.

Wojciech Gędek

KLUB „GAZETY POLSKIEJ” ŁOWICZ