Tekst alternatywny

ŁOWICZ | Upamiętniono 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego


W Łowiczu upamiętniono 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

W łowickiej Bazylice Mniejszej odbyło się złożenie kwiatów pod tablicą na murze Zakładu Karnego upamiętniającą internowanych podczas stanu wojennego działaczy NSZZ „Solidarność”.

Uroczystości rozpoczęły się od modlitwy przed relikwiami bł. Jerzego Popiełuszki w Kościele Pijarów pw. Matki Bożej łaskawej i św. Wojciecha i złożeniem kwiatów pod pomnikiem Błogosławionego Jerzego Popiełuszki.

Następnie po Mszy św. odbyły się główne uroczystości pod pomnikiem „Solidarności” na skwerze przy ul. Jana Pawła II m.in. rozwinięcie flagi marszowej „Dla Niepodległej”, przemówienia zaproszonych gości.

Na koniec uroczystości dobył się koncert Norberta „Smoły” Smolińskiego w Muzeum w Łowiczu. Na uroczystościach obecni byli m.in. przewodnicząca Teresa Kowalska-Suchecka, starosta powiatu łowickiego Marcin Kosiorek.

Organizatorami wydarzenia był przewodniczący łowickiego Klubu „Gazety Polskiej” Wojciech Gędek – przewodniczący komitetu więźniów politycznych i internowanych w regionie łódzkim oraz NSZZ Solidarność oddział Łowicz.

Foto Władysław Ryniak

Klub Gazety Polskiej Łowicz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress