Tekst alternatywny

MRĄGOWO | Marsz Niepodległości


Po zakończeniu mszy świętej za Ojczyznę przy naszej fladze narodowej o pow. 103 m2 (103. rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości) w dniu 11 listopada 2021 roku około godziny 11.30 rozpoczął się Marsz Niepodległości Mrągowo 2021.

Po przemarszu ulicami Mrągowa pod pomnik Odzyskania Niepodległości w Mrągowie przy akompaniamencie Orkiestry „Mrongowia” odśpiewaliśmy Hymn Narodowy a następnie Pan Mateusz Morawiecki, Premier Rzeczypospolitej w liście przekazanym Nam organizatorom i uczestnikom Marszu w Mrągowie powiedział, między innymi, :

” . . Z podziwem myślimy o tych, którzy stając wobec niewyobrażalnych wydarzeń XX wieku – dwóch wojen światowych, dwóch totalitaryzmów, podziału świata na dwa obozy oddzielone żelazną kurtyną – dowiedli swego męstwa i determinacji. Ich nadzieja, gotowość do największych poświęceń, wola walki i wiara w zwycięstwo stanowią fundament naszej dzisiejszej tożsamości. Decyzja, co na tym fundamencie zbudujemy, należy jednak do nas. . . .”

Dziękujemy Panie Premierze.

Dziękujemy uczestnikom Marszu Niepodległości w Mrągowie.

Dziękujemy Paniom i Panom z Orkiestry „Mrongowia”, władzom samorządowym, leśnikom, motocyklistom oraz żołnierzom 42. Batalionu Lekkiej Piechoty Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, wszystkim uczestniczącym w Marszu mieszkańcom Pojezierza Mrągowskiego i naszym gościom.

Dziękuję członkom Klubu Gazety Polskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości w Mrągowie za aktywną pomoc w organizacji Marszu.

Szczególne podziękowania w tym zakresie chciałbym złożyć Tadeuszowi Misiornemu, Andrzejowi Regiec, Krzysztofowi Karasińskiemu,

Tadeuszowi Łapce, Mieczysławowi Orzołowi i Grzegorzowi Pardzie.

Bardzo dziękuję Policjantom za zabezpieczenie ruchu drogowego na trasie „Marszu Niepodległości Mrągowo 2021″

Jerzy Antoni Gosiewski, Przewodniczący Zgromadzenia

Klub Gazety Polskiej w Mrągowie

Zdjęcia wykonał: Andrzej Marzewski.

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress