Tekst alternatywny

MRĄGOWO | Uczciliśmy 160. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego


Klub Gazety Polskiej w Mrągowie, Bractwo Leśne, młodzież szkół olsztyńskich, Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, Fundacja im. Piotra Poleskiego, Stowarzyszenie Historyczne im. Generała Stefana Roweckiego „Grota”, Związek Piłsudczyków i wiele innych organizacji patriotycznych dziś, tj. 22 stycznia 2023 roku w Olsztynie w Kościele p.w. Bogarodzicy Dziewicy Matki Kościoła oraz przy obelisku upamiętniającym zatrzymanie przez Prusaków Wojciecha Kętrzyńskiego uroczyście uczciliśmy 160. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego.

160 lat minęło od powstania styczniowego ale nic się nie zmieniło; imperializm rosyjski atakuje a zachód nie śpieszy się by pomagać a w Polsce jak mówił w Złotowie JP II poszukuje się ludzi sumienia.

JP II mówił „-Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali. Doświadczenia historyczne mówią nam o tym, ile kosztowała cały naród okresowa demoralizacja.- „

Optymistyczne jest to, że polskie szkoły coraz więcej nauczają historii, dzięki czemu zwiększa się rzesza młodych Polaków czujących swą polską tożsamość.

Polski zryw rozpoczęty 22 stycznia 1863 roku nie zakończył się zwycięstwem ale pokazał, że Polska nie zginęła i walczyć będzie do końca co ostatecznie doprowadziło później do Odzyskania Niepodległości.

Jeszcze Polska nie zginęła i nigdy nie zginie.

Hołd Bohaterom Powstania Styczniowego,

Jerzy Antoni Gosiewski – Przewodniczący Klubu Gazety Polskiej w Mrągowie i członek Bractwa Leśnego.