Tekst alternatywny

Rozmowy o Polsce


Już w piątek rozpocznie się XVII Zjazd Klubów „Gazety Polskiej”. – Wśród uczestników zjazdu znajdą się czołowi dziennikarze „GP”, „Gazety Polskiej Codziennie”, telewizji Republika i portalu Niezależna.pl, znani politycy i goście honorowi – zapowiada Ryszard Kapuściński, prezes klubów „GP”.

Do udziału w XVII Zjeździe Klubów „Gazety Polskiej” zachęca redaktor naczelny „GP” i „Codziennej” Tomasz Sakiewicz. – To święto społeczeństwa obywatelskiego, bo kluby są dzisiaj największym w Polsce i Europie ruchem obywatelskim. Bez klubów, co podkreślają nawet nasi przeciwnicy, nie byłoby wielu zmian, które widzimy w ostatnich dwóch dekadach – zaznacza. – To unikalny ruch o ogromnej dynamice działania tworzący wspólnotę na całym świecie, wspólnotę ludzi kochających Polskę – dodaje red. Sakiewicz.

Prezes klubów „GP” Ryszard Kapuściński podkreśla, że wokół klubów „Gazety Polskiej” skupia się patriotyczna część społeczeństwa, która widzi zagrożenia, jakie mogą wkrótce dotknąć Polskę. – Wspólnie zastanowimy się, jak sprostać wymaganiom, które stawia przed naszym środowiskiem otaczająca nas rzeczywistość. O ważnych sprawach dotyczących Polski i wojnie na Ukrainie porozmawiamy ze znamienitymi gośćmi, którzy zostali zaproszeni na zjazd – wyjawia.

– Podczas zjazdu będziemy rozmawiać o naszych sukcesach, planach i problemach, z jakimi boryka się nasze klubowe środowisko. Będzie okazja do wymiany doświadczeń, pomysłów, a część czasu poświęcimy sprawom organizacyjnym. W wielu miejscowościach kluby „Gazety Polskiej” są jedynym forum, na którym rozmawia się w sposób odpowiedzialny o Polsce, kluby integrują lokalną społeczność, i pracując dla niej, dają wszystkim impuls do pozytywnego działania. Dlatego czujemy, że ciąży na nas wielka odpowiedzialność – podkreśla.

(as)

źródło: www.GPCodziennie.plhttps://gpcodziennie.pl/805562-rozmowy-o-polsce.html