Tekst alternatywny

Środowiska patriotyczne w miasteczku namiotowym przed Sądem Najwyższym, 17.09.2016r Warszawa

Środowiska patriotyczne w miasteczku namiotowym przed Sądem Najwyższym, 17.09.2016r Warszawa

Przedstawiciele Klubu Gazety Polskiej w Dąbrowie Górniczej uczestniczyli w spotkaniu środowisk patriotycznych, które odbyło się 17.09.2016r w miasteczku namiotowym przed Sądem Najwyższym w Warszawie.
Do miasteczka namiotowego przybyły osoby, którym nieobojętny jest los więzionego w Zakładzie Karnym w Wojkowicach Zygmunta Miernika, jednakże równie ważnym celem przybycia było wyraźne zaprotestowanie i wyrażenie braku akceptacji na obecny (i przeszły) stan wymiaru sprawiedliwości w Polsce.
Obraz polskich sądów najlepiej pokazuje zestawienie dwóch skazanych: tj. Kiszczaka i Zygmunta Miernika. Z jednej strony dowodzący zorganizowaną grupę przestępczą o charakterze zbrojnym Kiszczak a z drugiej strony represjonowany w stanie wojennym (z woli i decyzji tego przestępcy) polski patriota.
Cz. Kiszczak mający na sumieniu śmierć wielu ludzi i patriota, który podobno rzucił tortem ze śmietaną w sędzinę. Tort ten był tylko i wyłącznie gestem rozpaczy i niemocy w stosunku do sądu, który swoimi decyzjami chronił przestępcę Kiszczaka zamiast go sprawiedliwie osądzić.

Wyroki w tych dwóch różnych ale powiązanych ze sobą sprawach są następujące:
– Cz. Kiszczak 2 lata w zawieszeniu a Z. Miernik 10 m-cy bezwzględnego więzienia.
– Kiszczak w więzieniu nie przebywał ani jednego dnia, kara była wyłącznie symboliczna. Zygmunt Miernik obecnie przebywa w więzieniu ponad 40 dni.
Przeciwko takim niezrozumiałym i niesprawiedliwym wyrokom zaprotestowali ci wszyscy, którzy przybyli do miasteczka namiotowego.
Na protest przybyły również osoby poszkodowane przez polskie Sądy. Wielu z nich opowiadało o swoich prywatnych dramatach i zmaganiu się przez długie lata z niesprawiedliwą machiną sądową.
Wszyscy patrioci, którzy przybyli do miasteczka namiotowego z różnych części kraju liczą na to, że ich protest przyczyni się do niezwłocznego uwolnienia Z. Miernika oraz skutecznej, głębokiej reformy wymiaru sprawiedliwości.

W spotkaniu uczestniczyły również Kluby „Gazety Polskiej” z Białegostoku, Rudy Śląskiej, Ziemi Gliwickiej-Knurów.

WSZYSTKIE ZDJĘCIA p. Wojciecha Grabowskiego:

https://photos.google.com/share/AF1QipOrjCa8GgaefwQd6z8Xc-Dtm-a8UWPbuSHiKBO10Oezs0McKTwQtNykx_07xeUcfQ?key=Wm1pblFsaldBVEsyNVNRQWN6d2xCekpVOF9QRnJ3

Klub Gazety Polskiej w Dąbrowie Górniczej

Uwaga do zdjęć: „zdjęcia do wykorzystania po podaniu autora Wojciech Grabowski”.

Do miasteczka namiotowego pod Sądem Najwyższym w Warszawie w dniu 18 września br, zawitał we własnej osobie pan Marszałek.

bialystok_2016_09_22_2 bialystok_2016_09_22_3 bialystok_2016_09_22_4

ZDJĘCIA p. Wojciecha Grabowskiego

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress