Tekst alternatywny

TV Republika walczy o multipleks! Wesprzyj nasze starania i WYŚLIJ petycję do KRRiT!

TV Republika walczy o multipleks! Wesprzyj nasze starania i WYŚLIJ petycję do KRRiT!

TV Republika złożyła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wniosek o koncesję na naziemną telewizję ogólnopolską. Mogą Państwo wesprzeć nasze starania o multipleks, wysyłając do KRRiT petycję, której treść zamieszczamy poniżej! Wysłać petycję można zarówno tradycyjną drogą pocztową, pobierając i drukując treść petycji, jak i drogą mailową na adres dyrektor.biura@krrit.gov.pl.

Telewizja Republika wystąpiła o przyznanie koncesji poprzez złożenie wniosku do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Stacja od miesięcy stara się o wejście na multipleks ogólnopolski. Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny stacji, zaapelował do Widzów oraz Czytelników o wsparcie tej inicjatywy.

Nasze starania o multipleks dla TV Republika mogą Państwo wesprzeć, wysyłając do KRRiT petycję.

PONIŻEJ publikujemy jej treść:

Szanowni Państwo,

Wyrażam zdecydowane poparcie dla starań Telewizji Republika o koncesje na naziemną telewizję ogólnopolską tzw. multipleks 8. Polska debata publiczna potrzebuje zwiększenia dostępności stacji, która stanowi dziś najpoważniejszą przeciwwagę dla narracji mediów o rodowodzie postkomunistycznym oraz zdominowanych przez kapitał zagraniczny.

Republika powstała jako sprzeciw grupy dziennikarzy wobec ograniczania wolności słowa w naszym kraju. Na starcie otrzymała wsparcie tysięcy Polaków, przez lata, mimo szczupłości środków, rozwijała swoje możliwości i ofertę programową. Po nielegalnym przejęciu mediów publicznych faktycznie zastąpiła rolę nadawcy publicznego – obiektywnie relacjonuje wydarzenia ważne dla interesu RP, umożliwia prezentację swoich poglądów obywatelom i organizacjom społecznym cenzurowanym czy wręcz prześladowanym przez władzę, jest miejscem nieskrępowanej debaty publicznej. Starania Telewizji Republika o miejsce na multipleksie wsparli bohaterowie opozycji z czasów komunistycznych: Joanna i Andrzej Gwiazdowie, Krzysztof Wyszkowski i Andrzej Kołodziej. Podobnie jak Oni uważam, iż nasza demokracja potrzebuje umożliwienia milionom Polaków dostępu do jedynej polskiej i reprezentującej ideały Solidarności telewizji. Dlatego w pełni popieramy starania Telewizji Republika o miejsce na multipleksie 8.  

(podpis)

W jaki sposób można przesłać petycję do KRRiT? Jest kilka sposobów!

– Skopiuj powyższą petycję i następnie wklej ją do e-maila i wyślij na adres mailowy: dyrektor.biura@krrit.gov.pl

– Kliknij w ten link, pobierz, wydrukuj i wyślij tradycyjną pocztą na adres:

Biuro Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji
Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9
01-015 Warszawa

Szczegóły pod linkiem: https://niezalezna.pl/polska/tv-republika-walczy-o-multipleks-wesprzyj-nasze-starania-i-wyslij-petycje-do-krrit/518076