Tekst alternatywny

TYDZIEŃ W KLUBACH „GAZETY POLSKIEJ” | Spotkania w klubach „GP”


TYDZIEŃ W KLUBACH „GAZETY POLSKIEJ” | 05.04.2023 r.

Spotkania w klubach „GP”

Ponad 500 klubów „GP” w Polsce i za granicą skupia patriotów, którzy zawsze znajdą czas na działalność na rzecz ojczyzny.

PIOTRKÓW TRYBUNALSKI | W Mediatece 800-lecia w Piotrkowie Trybunalskim na zaproszenie przewodniczącej lokalnego Klubu „Gazety Polskiej” Beaty Dróżdż odbyło się spotkanie z marszałkiem seniorem Antonim Macierewiczem oraz ekspertem ds. bezpieczeństwa prof. Piotrem Grochmalskim. Wśród ponad 100 uczestników spotkania obecni byli m.in. posłanka Anna Milczanowska oraz wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba. W spotkaniu „Stan zagrożenia Polski” wzięli udział mieszkańcy Piotrkowa, powiatu piotrkowskiego i radomszczańskiego. Jak powiedział marszałek senior Antoni Macierewicz: „Zwycięstwo w najbliższych wyborach to jest decyzja o tym, czy Polska ma istnieć, czy będzie zniszczona. Tylko wtedy, jeśli Zjednoczona Prawica będzie mogła kontynuować odbudowę Polski, którą realizuje w ciągu ostatnich siedmiu lat, mamy gwarancję, że niepodległość Polski zostanie zabezpieczona. Polska broni całej Europy przed imperializmem rosyjskim”.

BIAŁYSTOK | Spotkanie zorganizowane przez Klub „Gazety Polskiej” Białystok II z publicystą Markiem Królem przebiegło w twórczej atmosferze. Przyszło grono osób mających w sercu Polskę i sprzyjających Zjednoczonej Prawicy. Przeprowadzona analiza aktualnej sytuacji geopolitycznej i dyskusja przebiegały wokół kilku wątków: pokładanie nadziei na zachowanie suwerenności Polski w partii rządzącej i Zjednoczonej Prawicy. Mówiono o trwającej ponad rok okrutnej napaści Rosji na Ukrainę i konieczności zakończenia wojny. W dyskusji po raz kolejny mocno wybrzmiał przekaz, że przyszłość Europy zależy od nas, Polaków.

TARNOBRZEG | W sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Baranowie Sandomierskim za sprawą Klubu „Gazety Polskiej” Tarnobrzeg, burmistrza miasta i Gminy Baranów Sandomierski – Marka Mazura oraz dyrektora Domu Kultury – Mirosława Smykli odbyło się spotkanie Adama Borowskiego z młodzieżą szkolną, połączone z projekcją filmu „Legiony” i dyskusją o nim. Uczniowie zadawali prowadzącemu dużo pytań dotyczących nie tylko produkcji filmu, lecz także historii Legionów. Żywa lekcja historii, jaką mogli przeżyć uczestnicy spotkania, uwidoczniła potrzebę i głód młodych serc i dusz na wiedzę historyczną oraz wielką ich potrzebę odnajdywania prawdziwych autorytetów. Organizatorzy dziękują Adamowi Borowskiemu za jego trud i poświęcenie, za idealizm, którym emanuje. Za miłość do ojczyzny i wiarę w Boga.

WARSZAWA | Młodzieżowy Klub „Gazety Polskiej” Warszawa-Mokotów zorganizował ważne spotkanie dotyczące mowy nienawiści w mediach. Mimo wielu zapowiedzi lewicowych mediów hejterzy nie mieli odwagi przyjść na spotkanie i zadać pytania. Gośćmi spotkania byli: redaktor Tomasz Sakiewicz, redaktor Adrian Stankowski, Oskar Szafarowicz. Spotkanie prowadzili przewodnicząca Młodzieżowego Klubu „Gazety Polskiej” Warszawa-Mokotów Agnieszka Terczyńska oraz pan Karol.

CHRZANÓW | Na zaproszenie posła Krzysztofa Kozika oraz Klubów „Gazety Polskiej” Chrzanów, Libiąż, Oświęcim, do Chrzanowa przybył z wizytą marszałek senior Antoni Macierewicz. Poseł Krzysztof Janusz Kozik podarował gościowi nietypowy dar – „bryłkę węgla”, aby podkreślić związek z pobliską kopalnią „Janina” w Libiążu. Marszałek senior zrewanżował się, przywożąc uczestnikom książki pt.: „Homilie smoleńskie” oraz „Raport z badania zdarzenia lotniczego z udziałem samolotu TU 154M”. Prelekcja i prezentacja filmowa związane były z sytuacją Polski z perspektywy zbrodni smoleńskiej. Marszałek senior odniósł się również do kwestii znaczenia Polski w obliczu wojny na Ukrainie, a także międzynarodowej sytuacji politycznej.

PŁOCK | Także Klub „Gazety Polskiej” w Płocku zorganizował spotkanie z marszałkiem seniorem Antonim Macierewiczem. Obecni byli również m.in. senator Marek Martynowski i radni PiS. Spotkanie poprowadził przewodniczący Klubu „Gazety Polskiej” w Płocku Edward Bogdan.

ŁÓDŹ | W Łodzi odbyło się spotkanie autorskie z korespondentem wojennym red. Jakubem Maciejewskim, zorganizowane przez Klub „Gazety Polskiej” w Łodzi.

SUCHA BESKIDZKA | Klub „Gazety Polskiej” Sucha Beskidzka gościł posła na Sejm RP Krzysztofa Kozika oraz dyrektor biura poselskiego Izabellę Miłkowską.

WEJHEROWO | Na zaproszenie Violetty Sasiak, przewodniczącej Klubu „Gazety Polskiej” w Wejherowie, przedstawiciele pomorskich klubów „Gazety Polskiej” spotkali się, by uczcić 14. rocznicę powstania klubu. Wśród wspomnień i gratulacji dla członków klubu nie zabrakło omówienia spraw ważnych dla Polski i Polaków.

ELBLĄG | W Gruzji klubowicze „Gazety Polskiej” Elbląg II im. Lecha Kaczyńskiego złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicze pod pomnikiem wybitnego prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

NOWY SĄCZ | Klub „Gazety Polskiej” im. ks. W. Gurgacza SJ w Nowym Sączu wziął udział w zorganizowanej przez Klub Inteligencji Katolickiej w Nowym Sączu corocznej plenerowej Drodze Krzyżowej w dzielnicy Chruślice. Tegoroczne rozważania stacyjne oparte były na homiliach papieża Jana Pawła II.

ŁOWICZ | Klub „Gazety Polskiej” w Łowiczu zorganizował manifestację pod pomnikiem papieża Jana Pawła II, na której przewodniczący klubu Wojciech Gędek wygłosił przemówienie, aby dać wyraz świadectwa w Łowiczu, że jesteśmy oburzeni haniebnym atakiem wymierzonym w naszą uznaną świętość i wiarę.

FILADELFIA (USA) | W Amerykańskiej Częstochowie w Doylestown (Pensylwania) odbyła się uroczystość uczczenia pamięci 46 powstańców styczniowych żyjących niegdyś w USA. Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie Weteranów Armii Polskiej na czele z Tadeuszem Antoniakiem, przewodniczącym Klubu „Gazety Polskiej” w Filadelfii. W wydarzeniu wziął udział m.in. ambasador RP przy ONZ Krzysztof Szczerski. Pamiątkową tablicę z nazwiskami 46 powstańców umieszczono w Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej w Doylestown. Wśród przybyłych do Amerykańskiej Częstochowy znaleźli się zastępca attaché obrony Ambasady RP w Waszyngtonie ppłk Karol Budniak, naczelna prezes Korpusu Pomocniczego Pań, sybiraczka Helena Knapczyk, przedstawiciele klubów „Gazety Polskiej”, Sokolstwa Polskiego, organizacji polonijnych, harcerze i młodzież szkolna.

TYCHY | W kościele pw. Świętej Rodziny w Tychach odbyła się trzecia w całorocznym cyklu msza za ojczyznę oparta na nauczaniu kard. Augusta Hlonda. Homilię do wiernych wygłosił ks. proboszcz Adam Pukocz, który swoje rozważania oparł na liście pasterskim z 1924 do Ślązaków – „O życie katolickie na Śląsku”. Modlitwę wiernych przygotował i poprowadził Klub „Gazety Polskiej” w Tychach. Modlono się za naszych klubowych przyjaciół. Po mszy św. wszystkich zebranych zaproszono na kawę i ciastko w kościelnym oratorium. W czasie spotkania wywiązała się ciekawa dyskusja na temat wydarzeń takich jak medialne ataki na Kościół i Jana Pawła II oraz obecna sytuacja w Polsce. W spotkaniu wzięli udział również goście z Paryża, Stanisław Aloszko z Federacji Polonii Francuskiej wraz z małżonką Grażyną. Pan Stanisław wypowiedział się na temat słabości procesu lustracji w Polsce, przekładając to zjawisko na występowanie agenturalnych zagrożeń dla Polski. Za świetną organizację spotkania oraz wspaniałe wypieki szczególne podziękowania należą się paniom: Ani, Ewie i Wandzie.

BĘDZIN | Klub „Gazety Polskiej” Będzin II oprócz działalności dotyczącej najnowszej historii Polski i odkrywania i upamiętnienia lokalnych bohaterów, włącza się w działania dobroczynne Caritasu. Przewodniczący Klubu „Gazety Polskiej” Będzin II Krzysztof Klebach wraz z małżonką oraz z koleżanką klubową – tamtejszą koordynatorką Caritasu panią radną Katarzyną Maciejewską – włączyli się w organizację Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności TAK POMAGAM prowadzonej przez Caritas.

NOWY SĄCZ | Wojewoda Małopolski Mateusz Małodziński wręczył medale 100-lecia Odzyskanej Niepodległości przyznane przez prezydenta RP Andrzeja Dudę klubowiczom „Gazety Polskiej” im. Jana Olszewskiego w Nowym Sączu. Odznaczenia otrzymali: Grażyna Kulig, Tadeusz Giza, Helena Ożga, Sylwester Adamczyk, Robert Bestyński i Jarosław Jakubowski. Medal „Pro Patria” otrzyma ł Paweł Terebka. Dzięki tym wyróżnieniom w nowosądeckim Klubie „Gazety Polskiej” im. Jana Olszewskiego państwowe medale i odznaczenia przyznane przez prezydenta RP posiada już dziesięć osób. Wzruszającą laudację na cześć wyróżnionych wygłosił Honorowy Obywatel Nowego Sącza prof. Jerzy Giza.


ZAPROSZENIA KLUBOWE


Klub Młodych „Gazety Polskiej” w Warszawie (Młodzieżowy Klub „GP” w Warszawie)nowym przewodniczącym został Michał Obłuski, tel.: +48 880-931-012, e-mail: klubmlodych. gazetapolska@wp.pl Panu Mateuszowi Rojewskiemu dziękuję za dotychczasową współpracę.

Londyn (Anglia) spotkanie z marszałkiem seniorem Antonim Macierewiczem 23 kwietnia 2023 roku, godz. 17, Polski Ośrodek Społeczno-Kulturalny w Londynie (POSK), Sala Malinowa, 238-246 King Street W6 0RF. Wstęp wolny.


Ryszard Kapuściński

Kapuscinski big

Źródło: Gazeta Polska | www.gazetapolska.pl