Tekst alternatywny

TYDZIEŃ W KLUBACH „GAZETY POLSKIEJ” | „Jan Paweł II – to jest nasz Papież”


TYDZIEŃ W KLUBACH „GAZETY POLSKIEJ” | 25.10.2023 r.

Kluby „Gazety Polskiej” licznie włączyły się w akcję na Dzień Papieski: „Jan Paweł II – to jest nasz Papież”. Akcja zachęcająca do wyrażenia poparcia dla naszego świętego cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Tylko w mediach społecznościowych redaktora naczelnego „Gazety Polskiej”, „Gazety Polskiej Codziennie” Tomasza Sakiewicza jej zasięg to prawie milion osób.

W niedzielę obchodzono XXIII Dzień Papieski – święto ustanowione w hołdzie świętemu Janowi Pawłowi II. Wielki Polak upamiętniany jest w ten sposób od 2001 roku w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. Z okazji Dnia Papieskiego zachęcano wszystkich czytelników do udostępnienia na swoich profilach w mediach społecznościowych niezwykłego materiału wideo Telewizji Republika „Jan Paweł II – to jest nasz Papież”. Prosimy o dalsze przekazywanie powyższych materiałów o papieżu Polaku.

W Płocku na zaproszenie tamtejszego Klubu „Gazety Polskiej” odbyło się spotkanie z Tomaszem Sakiewiczem oraz prof. Piotrem Grochmalskim, ekspertem ds. bezpieczeństwa. Spotkanie poprowadził przewodniczący klubu – Edward Bogdan.

Klub „Gazety Polskiej” w Piotrkowie Trybunalskim zorganizował w Akademii Piotrkowskiej spotkanie z redaktorem naczelnym portalu GPCodziennie.pl Adrianem Stankowskim. Dotyczyło ono m.in zbliżających się wyborów parlamentarnych, a także ogólnopolskiego referendum.

W Nowym Sączu w auli WSB NLU odbył się koncert Jana Pietrzaka z okazji 45. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

Klub „Gazety Polskiej” – Myśli Patriotycznej w Suwałkach zorganizował miesięcznicę tragedii smoleńskiej. Najpierw zapalono biało-czerwone znicze pod Dębem Wolności, a następnie odbyła się Msza św. z modlitwą za ofiary katastrofy.

W wieku 81 lat zmarł po długiej chorobie Bogusław Domaszewski, członek Klubu „Gazety Polskiej” w Paryżu. Pogrzeb odbył się 24 października 2023 roku na Starych Powązkach w Warszawie. Jak czytamy na portalu niezalezna.pl: „Bogusław Domaszewski zmarł 5 września 2023 r. w Paryżu, gdzie mieszkał od kilkudziesięciu lat. Był zaangażowany społecznie w działalność paryskiego Klubu »Gazety Polskiej«. Przez lata walczył o pamięć o polskich bohaterach z AK–WiN, m.in. rokrocznie uczestnicząc w uroczystościach upamiętniających Akcję Mitropa w Szaniawach. (…) Wyrazy współczucia dla rodziny i najbliższych przekazują Koleżanki i Koledzy z Paryża. Portal niezalezna.pl i pozostałe redakcje Strefy Wolnego Słowa dołączają do kondolencji”.


ZAPROSZENIA KLUBOWE


NOWY TARG – 29 października 2023 roku (niedziela) o godz. 18 w Nowym Targu przy ul. Kolejowej 29 odbędzie się II Elitarne Spotkanie Klubu „Gazety Polskiej” w Nowym Targu.

TARNOBRZEG – Klub „Gazety Polskiej” w Tarnobrzegu zaprasza na spotkanie autorskie z ks. Jarosławem Wąsowiczem o arcybiskupie Baraniaku – kapelanie niezłomnym i obrońcy Kościoła. Spotkanie odbędzie się 25 października 2023 o godz. 16:30 w Domu Kultury w Baranowie Sandomierskim oraz o godz. 19 w kościele św. Barbary w Tarnobrzegu.


Ryszard Kapuściński

Kapuscinski big

Źródło: Gazeta Polska | www.gazetapolska.pl