Tekst alternatywny

TYDZIEŃ W KLUBACH „GAZETY POLSKIEJ” – 8.05.2024 r. | Rozmowy i spotkania w Klubach „GP”


Kluby „Gazety Polskiej” z całej Polski wzięły udział w konwencji Prawa i Sprawiedliwości pod hasłem „Wolni Polacy wobec zmian traktatowych Unii Europejskiej”, która odbyła się w warszawskiej hali EXPO XXI.


Konwencję prowadziła Beata Dróżdż, radna sejmiku województwa łódzkiego i przewodnicząca Klubu „Gazety Polskiej” w Piotrkowie Trybunalskim, oraz Dominik Tarczyński, europoseł PiS. W ramach wydarzenia odbyły się panele tematyczne dotyczące m.in. rolnictwa i energetyki, szkodliwych ideologii w Europie, bezpieczeństwa Polski, dyrektywy budynkowej i pakietu Fit for 55, a także zagrożeń dla europejskiej tożsamości.

Klub „Gazety Polskiej” im. ks. W. Gurgacza SJ w Nowym Sączu był pomysłodawcą i partnerem rekolekcji filmowych, poświęconych abp. Antoniemu Baraniakowi. To wyjątkowe wydarzenie odbyło się w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ, przyciągając uwagę licznych uczestników z regionu. Gościem specjalnym wydarzenia była autorka filmu „Żołnierz Niezłomny Kościoła”, pani dr Jolanta Hajdasz, która przybyła z dalekiego Poznania, by podzielić się swoimi refleksjami i doświadczeniami związanymi z tworzeniem tego poruszającego dzieła. Rekolekcje rozpoczęły się od projekcji filmu, który wzbudził ogromne emocje wśród widzów, ukazując niezwykłość postaci abp. Baraniaka. Dokument poświęcony jest duchownemu, który wytrzymał ponad dwa lata bezlitosnych przesłuchań w komunistycznym więzieniu. Jego postawa, pełna odwagi i wytrwałości, uchroniła prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego przed pokazowym procesem. Po projekcji odbyło się spotkanie z autorką filmu, które pozwoliło na jeszcze głębsze zanurzenie się w tematykę i kontekst dzieła. To wydarzenie nie tylko upamiętniło ważną postać w historii Kościoła i narodu, lecz także stanowiło okazję do refleksji nad wartościami, które kształtują naszą współczesność. Już dzisiaj zapraszamy na drugą część rekolekcji filmowych, które odbędą się w MCK „Sokół” w Nowym Sączu 28 września 2024 roku o godz. 10:30. Wyświetlony zostanie trzeci film dr Jolanty Hajdasz o abp. Baraniaku pt. „POWRÓT”, a gościem specjalnym będzie salezjanin ks. Jarek Wąsowicz, autor książek o Nim.

Poznański Klub „Gazety Polskiej” miał niezwykłą przyjemność i zaszczyt gościć jednego z najwybitniejszych historyków naszego kraju – prof. Wojciecha Roszkowskiego. Profesor zaprezentował swoją niezwykle bogatą twórczość, która obejmuje obszary takie jak historia Polski, ideologia oraz dzieje świata. Szczególną uwagę poświęcił swojej najnowszej książce pt. „Bezbożność, terror i propaganda. Fałszywe proroctwa marksizmu”. Spotkanie z prof. Roszkowskim było nie tylko okazją do poznania jego wybitnej twórczości, lecz także do zadawania pytań, a także do dyskusji na temat omawianych zagadnień.

Klub „Gazety Polskiej” w Starogardzie Gdańskim zorganizował spotkanie autorskie z posłem Kacprem Płażyńskim, m.in. autorem książki pt. „Wszystkie pionki Putina”. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem publiczności, która miała okazję zadawać pytania i dyskutować na temat treści publikacji. Ważną częścią spotkania było również wspólne uczczenie pamięci 30 tys. ofiar zbrodni pomorskiej. Zapalono znicze pod upamiętniającą ich tablicą, która w październiku 2023 roku została odsłonięta na murach Aresztu Śledczego w Starogardzie Gdańskim.

Przedstawiciel Klubu „Gazety Polskiej” z Krakowa, na zaproszenie europosła Patryka Jakiego, wziął udział w wyjeździe do Strasburga. Ta podróż nie tylko była okazją do zwiedzenia siedziby Parlamentu Europejskiego, lecz także stanowiła niepowtarzalną możliwość zrozumienia pracy instytucji europejskich. Podczas zwiedzania uczestnicy mieli okazję zajrzeć za kulisy i poznać codzienną działalność Parlamentu Europejskiego. Odwiedzili sale posiedzeń, komisje parlamentarne oraz inne kluczowe miejsca w budynku. Na miejscu odbyło się również spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim, które umożliwiło uczestnikom wymianę poglądów i doświadczeń z politykiem na szczeblu europejskim oraz dało cenną okazję do zadawania pytań i dyskusji na temat aktualnych wydarzeń i wyzwań w Unii Europejskiej. W wyjeździe uczestniczył również radny PiS Ryszard Majdzik.

W restauracji Golden Time w Lubaniu odbyło się spotkanie działaczy i sympatyków lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości, na którym podsumowano wyniki wyborów samorządowych do rady powiatu lubańskiego oraz sejmiku województwa dolnośląskiego. Okazało się, że w powiecie lubańskim PiS odnotował najwyższy wynik w historii startów w tego typu wyborach, zdobywając aż pięć mandatów. Czterech spośród nowo wybranych radnych to także aktywni członkowie Klubu „Gazety Polskiej” w Lubaniu. Warto podkreślić, że ten wyborczy sukces został osiągnięty dzięki ogromnemu zaangażowaniu wszystkich kandydatów oraz licznych sympatyków z terenu całego powiatu, którzy świadomie wspierali działania w celu uzyskania jak najlepszego wyniku całej listy. W trakcie spotkania podkreślono wagę utrzymania potencjału tego środowiska dla osiągnięcia kolejnych celów w nadchodzących kampaniach wyborczych do Parlamentu Europejskiego oraz w wyborach prezydenckich.

Poznański Klub „Gazety Polskiej” z wielkim żalem żegna wieloletnią Klubowiczkę śp. Panią Eugenię Umławską. Jak mówi przewodnicząca Klubu „Gazety Polskiej” w Poznaniu, Maria Zawadzka: „Pani Eugenia, osoba o niezwykle skromnej postaci, była wielką osobowością. Kochała Męża, kochała Rodzinę i nade wszystko kochała Ojczyznę. Wielka patriotka. Głęboko żyła tym, co dzieje się w kraju, uczestnicząc we wszystkich wydarzeniach patriotycznych. Bardzo aktywnie, wspólnie z mężem Julianem, włączała się w działalność poznańskiego klubu »Gazety Polskiej«. Niech odpoczywa w pokoju!”.

W dniach 14–16 czerwca 2024 roku odbędzie się XIX Zjazd Klubów „Gazety Polskiej”. Miejscem zjazdu będzie ośrodek Dresso w Sulejowie, rozciągający się na obszarze 50 tys. m2, położony w urokliwym lesie sosnowym, w otoczeniu rzek Luciąży i Pilicy, niedaleko Zalewu Sulejowskiego. Wśród uczestników zjazdu znajdą się znani politycy, gość honorowy oraz czołowi dziennikarze „Gazety Polskiej”, „Gazety Polskiej Codziennie”, Telewizji Republika i portalu Niezależna.pl. Przypominamy, że uczestnictwo w Zjeździe Klubów „Gazety Polskiej” to wyjątkowy przywilej i zaszczyt. Wszelkie niezbędne informacje zostaną przekazane przewodniczącym klubów „Gazety Polskiej”.OGŁOSZENIA KLUBOWE

KIELCE – Klub „Gazety Polskiej” Kielce-Centrum zaprasza na spotkanie z europosłem PiS Dominikiem Tarczyńskim oraz na koncert barda Strefy Wolnego Słowa Pawła Piekarczyka. 9 maja (czwartek), godz. 18, Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego, ul. Księdza Piotra Ściegiennego 2 w Kielcach.

NOWY TARG – Klub „Gazety Polskiej” Nowy Targ zaprasza na spotkanie z europosłem PiS Dominikiem Tarczyńskim. 11 maja (sobota), godz. 17. Restauracja „Ruczaj”, ul. Ludźmierska 32 w Nowym Targu.

POZNAŃ – poznański Klub „Gazety Polskiej” im. gen. pil. Andrzeja Błasika zaprasza na Mszę św. do kościoła oo. franciszkanów z pl. Bernardyńskiego w Poznaniu. 12 maja (niedziela) o godz. 7. Nabożeństwo będzie transmitowane na żywo w TV Republika.

CHORZÓW – zaproszenie na spotkanie dr. Tomaszem Cukiernikiem dotyczące promocji najnowszej książki pt. „20 lat w Unii Europejskiej. Bilans członkostwa”. 17 maja (piątek) godz. 17:30 w starochorzowskim Domu Kultury w Chorzowie przy ulicy Siemianowickiej 59.

POZNAŃ – poznański Klub „Gazety Polskiej” im. gen. pil. Andrzeja Błasika zaprasza klubowiczów i wiernych sympatyków na piknik z okazji 15-lecia działalności klubu oraz 10-lecia przyjęcia na patrona klubu gen. pilota Andrzeja Błasika. 24 maja (piątek) godz. 15, w posiadłości Dąbrowie 23, gmina Kuślin. Chętnych do uczestniczenia w pikniku prosimy o zgłoszenie swojego udziału pod nr tel.: 601-540-148 lub 663-700-053.Ryszard Kapuściński

Kapuscinski big

Źródło: Gazeta Polska | www.gazetapolska.pl