Tekst alternatywny

TYDZIEŃ W KLUBACH „GP” | Ambasador Ukrainy gościem klubu „GP”

Tydzień w Klubach „GP” | 06.04.2022 r.

Ambasador Ukrainy gościem klubu „GP”

Ambasador Ukrainy Andriej Deszczyca i minister rodziny Marlena Maląg gościli w warszawskim klubie „Gazety Polskiej”.

Serwis_2022_04_06WARSZAWA | Spotkanie rozpoczął red. Tomasz Sakiewicz, który przypomniał o zaangażowaniu członków klubów „GP” w Polsce i na świecie w działania wspierające walczącą Ukrainę i pomoc, jakiej udzielają uchodźcom i tym, którzy pozostali w swojej ojczyźnie i walczą z bandytami z Rosji. – Kluby od pierwszego dnia rozpoczęły działania przeciwko wojnie i wspierające Ukrainę. Tego dnia zorganizowaliśmy wiec przed Ambasadą Rosyjską. Później – dwa marsze i protest przed ambasadą Niemiec, który miał olbrzymi odzew. Klubów jest prawie 500 – prawie 400 w Polsce i ponad 100 na świecie. Wszystkie włączają się w działania – zaznaczył. Za to zaangażowanie wdzięczność wyraziła Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. – Podziękowania za wszystkie inicjatywy „Gazety Polskiej”. Za każde działania. Za manifestacje i nasz sprzeciw. Zdajemy egzamin z człowieczeństwa. Ukraina walcząc o swoją wolność, walczy również o naszą wolność – mówiła minister Maląg. I dodała: – Jako rząd przygotowaliśmy wsparcie, uprościliśmy procedury. Musimy być przygotowani na to, że obywatele Ukrainy będą z nami tak długo, jak będzie to potrzebne.

Warszawa_Ukraina (2)

Kluby „GP” Warszawa

Później głos zabrał ambasador Ukrainy Andriej Deszczyca. – Chciałbym podziękować za pomysły i działania podejmowane przez rząd, Polaków i „Gazetę Polską”. Jesteśmy świadomi tej pomocy od prawdziwych partnerów, braci i sąsiadów. Naród ukraiński już ponad miesiąc stawia opór. Dziś najgorsze jest to, że Rosja z powietrza niszczy ukraińskie miasta i zabija ludzi – mówił Andriej Deszczyca. – Polska jest wzorem dla wszystkich państw na świecie. Jeżeli wszyscy pójdą za Polską, to pokonamy naszego wroga – dodał. Jak się okazuje, rząd Ukrainy stara się też wpływać na sumienia urzędników Unii Europejskiej. – Pomagamy, aby Fundusz Odbudowy dla Polski – 180 mld euro − został odblokowany. Mam nadzieję, że to się uda – mówił ambasador.

Kluby „GP” Warszawa

− Będziemy walczyć do końca. Będziemy walczyć do pokonania Rosji. Tak, aby zostały zwrócone tereny Donbasu i Krymu. Pójdę nawet dalej: będziemy walczyć o to, aby Rosja została zdemilitaryzowana i aby już nigdy nie zagrażała żadnemu państwu – powiedział ambasador Ukrainy.

.

.

.

Demonstracja_Ukraina_Niemcy-2

Demonstracja

DEMONSTRACJA | Kluby „GP” i Strefa Wolnego Słowa zorganizowały przed ambasadą Republiki Federalnej Niemiec demonstrację pod hasłem „Obudźmy sumienia naszych zachodnich sąsiadów”. Kilkuset uczestników przyniosło flagi polskie i ukraińskie oraz transparenty o współodpowiedzialności Niemiec za rosyjskie zbrodnie na Ukrainie oraz wzywające do zdecydowanej reakcji Berlina na działania Moskwy. Na budynku niemieckiej ambasady wyświetlona została iluminacja z hasłem: „Do not support Russia” – „Nie wspierajcie Rosji”. Głos zabrała m.in. senator Maria Koc, która zaapelowała o solidarność europejską w obliczu zbrodni na ludności Ukrainy. – Polski rząd od wielu miesięcy jest ambasadorem Ukrainy w wolnym świecie. Nasze społeczeństwo stanęło na wysokości zadania. Polska robi, co może, ale to za mało. Postawę taką jak Polacy powinni przyjąć inni obywatele UE. O to prosimy, o to wzywamy. Tylko gdy będziemy solidarni, gdy będziemy mówili jednym głosem, jest szansa, że ta wojna się skończy – mówiła senator Koc. Redaktor Tomasz Sakiewicz dodał: – Europejskie wartości to nie jest euro czy złotówka. Europejskie wartości to jest prawo do życia, prawo do wolności, prawo do pokoju. Wam się wartości pomyliły! Wartości nie trzyma się w portfelach, tylko w sercu. Gdzie dzisiaj Niemcy mają swoje serca, skoro pozwalają, żeby ich politycy handlowali z Rosją na taką skalę?! Skoro blokują realne sankcje?! – pytał Sakiewicz. – To nie wy odpowiadacie za II wojną światową, tylko wasi ojcowie i wasi dziadowie, ale wy będziecie odpowiadać za tę wojnę! – dodał, zwracając się do Niemców. Adam Borowski, szef warszawskiego Klubu „GP”, przypomniał zbrodnie w Czeczenii: – Zamordowano 119 dzieci ukraińskich. Europa oburzyła się – i chwała Bogu. Zamordowano 45 tys. dzieci czeczeńskich, cała dokumentacja tej zbrodni leży w sądzie w Hadze. Do dzisiaj nikt tego nie rozpatrzył, nikt nie mówił, że Putina należy postawić przed sądem za mordy w Czeczenii. Ta bezduszność europejskich polityków, wszystkich jak jeden mąż, doprowadziła do tego, że Putin poczuł się bezkarny – wykrzyczał Borowski.

Filadelfia_Ukraina_2

Klub „GP” Filadelfia

FILADELFIA | „Nie!” dla reżimów Putina i Łukaszenki – to główne przesłanie manifestacji, jaka odbyła się w centrum Filadelfii (USA). Środowiska związane z klubami „GP” i Strefą Wolnego Słowa dały wyraz wsparcia i solidarności wobec walczącej Ukrainy. W liście do prezydenta USA Joego Bidena Komitet Smoleńsko-Katyński zwrócił się z prośbą o wzmocnienie wschodniej flanki NATO. – W związku z wizytą prezydenta Joego Bidena w Polsce, z wojną na Ukrainie, Komitet Smoleńsko-Katyński podjął decyzję, by napisać list do prezydenta Stanów Zjednoczonych. Prosimy w nim o większe wsparcie wschodniej flanki NATO, ale mówimy też o sprawach związanych z powszechną działalnością zbrodniczą Putina – przekazał Tadeusz Antoniak, przewodniczący klubu „GP” w Filadelfii. W zgromadzeniu oprócz Polonii udział wzięli Ukraińcy, Białorusini i Amerykanie.

Apel Jarosława Kaczyńskiego do Klubów „Gazety Polskiej”

Jeszcze raz bardzo proszę Kluby „Gazety Polskiej” – ludzi, którzy od pierwszych chwil toczyli walkę o prawdę i pamięć – bądźmy razem w Warszawie 10 kwietnia 2022 roku – apeluje Jarosław Kaczyński do Klubów „GP”. – Niech obchody rocznicy Smoleńska będą jak najbardziej liczne. Już niebawem 12. rocznica śmierci delegacji RP, na czele której stał mój śp. Brat. Gorąco zapraszam wszystkich członków Klubów „Gazety Polskiej” do przyjazdu do Warszawy na uroczystości, które w tym roku będą takie, jak przed pandemią. Przez ostatnie dwa lata ze względu na covid były ograniczone. W tym roku warto, by były jak najbardziej liczne – mówił Jarosław Kaczyński w rozmowie z Katarzyną Gójską i Tomaszem Sakiewiczem.

Serwis2022_04_06_

Kapuscinski big

Źródło: Gazeta Polska | www.gazetapolska.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress