Tekst alternatywny

[Tydzień w Klubach „GP”] Klubowicze „GP” apelowali do polityków Porozumienia

Tydzień w Klubach „GP” –  13.05.2020 r.

Klubowicze „GP” apelowali do polityków Porozumienia

Banner_zjazd

Kluby GP

Członkowie Klubów „Gazety Polskiej” są zaniepokojeni wypowiedziami polityków Porozumienia Jarosława Gowina, którzy sugerowali, że są zdecydowani by odrzucić ustawę umożliwiającą przeprowadzenie wyborów drogą korespondencyjną. Sytuacja stała się naprawdę groźna i postanowiono przypomnieć posłom Porozumienia, że członkowie klubów w ostatnich wyborach parlamentarnych głosowali na nich tylko dlatego, że startowali z list Zjednoczonej Prawicy. Poznański Klub „GP” rozpoczął akcję wysyłania listów do posłów Porozumienia w których zwrócono się do nich, żeby się zastanowili i schowali swoje ambicje polityczne na inne czasy, ponieważ dla ich wyborców Polska jest najważniejsza. Poznański Klub „GP” wysłał list zawierający słowa: „Szanowni Panie i Panowie Posłowie. Członkowie Poznańskiego Klubu „GP”, zaniepokojeni doniesieniami powielanymi w mediach publicznych pragną oświadczyć, że są pełni podziwu dla dotychczasowych osiągnięć Zjednoczonej Prawicy w dziele sprawowania władzy w naszym kraju. Jednocześnie, jako wyborcy posłów Zjednoczonej Prawicy, pozwalamy sobie przypomnieć, że mandat swój sprawują Państwo z listy Zjednoczonej Prawicy i tylko w takim charakterze zostali Panie i Panowie Posłowie przez nas wybrani. Mamy nadzieję, że tak, jak i my, uważają Państwo, że opuszczenie Zjednoczonej Prawicy przez któregokolwiek z posłów byłoby rażącym naruszeniem  naszego zaufania i zobowiązań poselskich”.

Do akcji wysyłania listów włączyły się wszystkie Kluby „GP” w Polsce i na świecie. Na przykład Kluby „Gazety Polskiej” Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Kanady wystosowały list następującej treści: „Kluby >>Gazety Polskiej<< Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej i Kanady wraz z niżej podpisanymi opozycjonistami z pierwszej Solidarności represjonowanymi w PRL, dziś jako działacze polonijni, zwracają się z apelem do wszystkich posłów Sejmu RP należących do Porozumienia Jarosława Gowina o poparcie działań Zjednoczonej Prawicy i jedność wewnątrz koalicji w celu przeprowadzenia wyborów prezydenckich w konstytucyjnie wymaganym terminie. W ramach apelu wzywamy do pełnego poparcia w nadchodzącym głosowaniu w Sejmie RP (przewidzianym na 07.05.2020 r.) ustawy umożliwiającej organizację wyborów prezydenckich w trybie korespondencyjnym w maju b.r. zgodnie z Konstytucją RP.

Porządek konstytucyjny i stabilność państwa wymagają przeprowadzenie wyborów w najbliższych tygodniach. W sytuacji światowego kryzysu spowodowanego epidemią koronawirusa wybory korespondencyjne są najbezpieczniejszą formą spełniającą wszystkie konstytucyjne wymogi. Sprzeciwiamy się głosom opozycji, która dąży do przesunięcia wyborów prezydenckich za rok lub na czas nieokreślony, zwłaszcza gdy realnym motywem tego oporu może być chęć przykrycia przedwczesnej i całkowitej porażki własnej kampanii i próba przejęcia władzy poprzez destabilizację państwa. Uważamy, że każde działanie polityczne zmierzające do zablokowania możliwości przeprowadzenia wyborów prezydenckich w Polsce przed ukończeniem kadencji obecnego prezydenta dr. Andrzeja Dudy będzie sprzeczne z porządkiem prawnym i polską racją stanu oraz uznane za zdradę narodową. Zwracamy się do Państwa z prośbą o rozwagę w nadchodzącym głosowaniu i zdecydowane poparcie przez wszystkich posłów Porozumienia wyżej wymienionej ustawy z inicjatywy Zjednoczonej Prawicy.

Równocześnie informujemy, że członkowie Klubów >>Gazety Polskiej<< w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie oraz podpisani przedstawiciele organizacji polonijnych i działacze opozycji z czasów komunistycznego reżimu PRL udzielają poparcia w wyborach prezydenckich Panu Dr. Andrzejowi Dudzie, obecnemu Prezydentowi Rzeczpospolitej Polskiej. Z poważaniem, Kluby >>Gazety Polskiej<< w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Londynie”.

List wysłali także członkowie Klubu „GP” w Monachium:

„Szanowni Państwo, już za kilka dni, Sejm RP pochyli się nad senackim wetem w sprawie wyborów prezydenckich planowanych w dniu 10 maja 2020 r. Odrzucenie bądź zaakceptowanie tego weta przez Sejm jest kluczowe dla dalszego funkcjonowania Rzeczypospolitej. Wybór wydaje się oczywisty. Jeżeli senackie poprawki i weto w sprawie wyborów 10 maja 2020 r. zostaną przez Sejm przyjęte, rozpocznie się nieunikniony upadek polskiej państwowości. 6 sierpnia wygasa bowiem prezydentura Andrzeja Dudy, a obecne zapisy Konstytucji RP uniemożliwiają w takiej sytuacji marszałkowi Sejmu objęcie funkcji p.o. Prezydenta. Nie zamierzam wikłać się w szczegóły, bowiem Państwo orientują się znakomicie w meandrach konstytucyjnych uwarunkowań. 7 sierpnia może rozpocząć się – do czego nie wolno dopuścić – era >>bezkrólewia<< i paraliż organów państwa. Nie będzie Prezydenta, nie będzie osoby pełniącej jego obowiązki. Krótko mówiąc, nie będzie nikogo, kto będzie uprawniony do podpisywania ustaw. Rząd zostanie >>wyłączony<<, a państwowość polska – wykolejona. Jest rzeczą oczywistą, że Państwo, adresaci mojego Listu Otwartego, zdają sobie sprawę z powagi sytuacji. Tak, jesteście – Państwo reprezentujący partię Porozumienie – języczkiem u wagi. To Wasze głosy zaważą na dalszych losach Rzeczypospolitej. Ufam, więcej: głęboko wierzę, że oddacie głos na Polskę, jakiej pragniemy, a nie na atrapę państwa, jaką była III RP. Łączę ukłony i wyrazy szacunku, Władysław Minkiewicz, przewodniczący Klubu >>Gazety Polskiej<< w Monachium”.

Kluby „GP” jak co roku godnie uczciły Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Święto Konstytucji 3 Maja.

Piotrkow Tryb (1)

Klub „GP” Piotrków Tryb

W Piotrkowie Trybunalskim w Kościele ojców Bernardynów odbyła się msza św. w intencji Ojczyzny. Z uwagi na ograniczenia spowodowane epidemią koronawiursa, wzięło w niej udział niewielu wiernych, a wśród nich politycy i sympatycy PiS. Po Mszy św. pod tablicą upamiętniającą uchwalenie Konstytucji 3 Maja oraz pod pomnikiem Grobu Nieznanego Żołnierza przy pl. Kościuszki wieńce złożyli m.in.: Antoni Macierewicz i Grzegorz Lorek, radni wojewódzcy Beata Dróżdż i Zbigniew Ziemba.

.

Gliwice (2)

Klub”GP” Gliwice, Zabrze Katowice-Koszutka, Lubliniec

Na zaproszenie gliwickiego Klubu „GP” im. Marszałka Józefa Piłsudskiego dla uczczenia Święta 3 Maja pod pomnik Marszałka, patrona Gliwickiego Klubu. przyjechały delegacje klubów z Zabrza II, Katowic Koszutki i z Lublińca. Maria Ożga w swoim wystąpieniu powiedziała m.in.: „Sprowadza nas tutaj święto, które jest jednocześnie świętem kościelnym i narodowym. Te święta są nierozerwalnie ze sobą złączone, Bogurodzica Nasza matka, ostoja wolności naszej ojczyzny w dniu 3 maja jest szczególnie czczona. 3 maja 1791r. Sejm Czteroletni rozpoczął reformy: stworzył nowoczesną administrację, podjął kroki na rzecz stworzenia nowoczesnej armii, naprawy skarbu państwa, poprawy sytuacji społeczeństwa. Uwieńczył swą działalność wspaniałym błyskiem przebijającym ciemność czasów saskich, jakim była Konstytucja 3 maja. Dzieło to, wprowadziło Polskę do grona nowoczesnych, oświeconych”.

DzierozniowII

Klub „GP” Dzierżoniów II

Janusz Maniecki przewodniczący Klubu „GP” Dzierżoniów II tak m.in. opisuje uroczystości: „2 maja w kościele pw. Maryi Matki Kościoła w Dzierżoniowie ksiądz proboszcz Jarosław Leśniak, odprawił dla naszego prawicowego środowiska Mszę św. w intencji Ojczyzny. Była nas spora grupa w kościele, wspomnieliśmy godnie nasz narodowy symbol – biało-czerwona flagę. Zachowując niezbędne środki ostrożności pokazaliśmy, że jesteśmy, że pamiętamy – jeszcze Polska nie zginęła kiedy my żyjemy. W Święto Konstytucji 3 Maja spotkaliśmy się na Skwerze Solidarności przed Pomnikiem Losów Ojczyzny. Zachowując wymogi rygorów zgodnie z reżimem przepisów przyjętych na czas pandemii, złożyliśmy wiązanki kwiatów i zapaliliśmy znicze pamięci w 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja – pierwszej konstytucji w nowożytnej Europie, a drugiej na świecie po amerykańskiej”.

Strzegom (3)

Klub „GP” Strzegom

W Strzegomiu najważniejszym wydarzeniem była msza św. w której ks. Biskup pomocniczy Adam Bałabuch, który łącząc się z Jasną Górą – zawierzał Polskę i Polaków Niepokalanej Maryi i Przenajświętszemu Sercu Jezusa w obliczu pandemii z jaką zmierza się świat. Pamiętając, że bez Boga nic nie jesteśmy w stanie zdziałać, upamiętniliśmy to wyjątkowe święto narodowe, składając kwiaty przed pomnikiem 1000-lecia Państwa Polskiego. Skromnie, bez szumu, na zaproszenie Klubu „GP” w Strzegomiu przybyła na uroczystą mszę św. oraz złożyła wiązankę kwiatów w imieniu posła na Sejm RP – Ireneusza Zyski – Katarzyna Fabicka.

.

Członkowie klubu w Łowiczu symbolicznie uczcili Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej spotykając się pod Pomnikiem Solidarności.

Konin1

Klub „GP” Konin

.

Klub w Koninie w związku z epidemią prosił o zawieszanie flag i przysyłania zdjęć, które umieszczono na stronie klubowej.

.

.

.

Glowno1

Klub „GP” Głowno

Klub w Głownie uczcił Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej złożeniem kwiatów w historycznym miejscu, pod Dębem Wolności.

.

.

.

.

Ryszard Kapuściński

Kapuscinski big

SERWIS 13.05.2020

subskrypcja_belka

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress