Tekst alternatywny

[Tydzień w Klubach „GP”] Kluby „GP” na Konwencji Zjednoczeniowej Prawicy

Tydzień w Klubach „GP” – 23.07.2014 r.

Kluby „GP” na Konwencji Zjednoczeniowej Prawicy

Wielkim zaszczytem było zaproszenie przedstawicieli Klubów „GP” na Konwencję Zjednoczeniową Organizacji i Środowisk Patriotycznych, która została zorganizowana przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Oprócz Klubów „GP”, reprezentowanych przez Agatę Mikołajczyk – przewodniczącą Klubu „GP” w Chicago, Anitę Czerwińską – przewodniczącą Klubu „GP” w Warszawie i Ryszarda Kapuścińskiego, w Konwencji uczestniczyli między innymi Piotr Duda – szef NSZZ „Solidarność”, Marian Piłka z Prawicy RP, Zdzisław Podkański ze Stronnictwa Ludowego i Andrzej Smirnow – dawniej PO, obecnie niezależny.

Agata Mikołajczyk w swoim wystąpieniu przypomniała sukces, jakim było spotkanie Polaków w amerykańskiej Częstochowie w kwietniu tego roku. Powiedziała: (…) „Kluby były wśród wielu innych podmiotów współorganizatorem. W jednym szeregu stanęli członkowie naszych klubów, rodzin Radia Maryja, części Kongresu Polonii Amerykańskiej i wielu innych polskich organizacji”. Na koniec stwierdziła: „Bóg nie opuści Polski i pozwoli Polakom mieszkającym za granicą wrócić do prawdziwie wolnej Polski”. Wystąpienie Agaty Mikołajczyk poruszyło polityków obecnych na Kongresie, na wielu twarzach można było zauważyć łzy wzruszenia.

Z kolei Anita Czerwińska odniosła się do bieżącej polityki i do ujawnionych taśm prawdy, mówiąc: „Tak jak miliony Polaków chciałabym wolnej od sitwy Polski. Dziś jesteśmy oburzeni codziennością rządów Donalda Tuska. Oburzeni pogardą dla zwykłych Polaków, jaka wynika z taśm i nie liczenie się z publicznymi pieniędzmi. Ci ludzie nigdy nie powinni rządzić polską. Przypomnę jedno ich hasło „suwerenność-srenność”. Mamy tego dosyć. Chcemy porozumienia środowisk które odsunie tą sitwę od władzy, które zmieni ten kraj”. Przypomniała również o Marszach Pamięci na których co miesiąc jego uczestnicy domagają się prawdy o tragedii nad Smoleńskiem. – Nie udało się zniszczyć tego fenomenu który trwa już cztery lata na Krakowskim Przedmieściu i wielu miejscach Polski i na świecie. – mówiła  Anita Czerwińska

Dziękując za zaproszenie na Konwencję powiedziałem: „Dziękuję za zaproszenie na tak ważne wydarzenie dla Polski jakim jest Konwencja Zjednoczeniowa Organizacji i Środowisk Patriotycznych. Dziękuję w imieniu prawie czterystu Klubów „Gazety Polskiej” działających w Polsce, w Europie, w obu Amerykach i Australii. Dziękuję w imieniu kilkunastu tysięcy członków tych klubów. Dziękuję w imieniu środowiska „spiskowców wolności”, jak pisał o nas prof. Sławomir Cenckiewicz odwołując się do słów wielkiego poety Zbigniewa Herberta z wiersza „17 września”.

Stwierdziłem również: ”Teraz stoi przed nami wszystkimi najważniejsze wyzwanie: odsunięcie od władzy tych, dla których Polska jest tylko „Ch.. dupą i kamieni kupą”, odsunięcie od władzy sitwy, która w ciągu siedmiu lat doprowadziła Polskę do ruiny, a Polaków na skraj nędzy. Odsunięcie od władzy ludzi którzy kłamią rano, kłamią w południe i kłamią wieczorem. (…) Dla dobra Polski, dla dobra przyszłych pokoleń musimy odebrać władzę tym ludziom. Jeżeli tego nie zrobimy to następne pokolenia nam tego nie wybaczą, nie wybaczą nam, że straciliśmy historyczną szansę uratowania Polski. W historii Europy zapiszemy się jako nic nieznaczący kraj między Odrą a Bugiem.

Ale wspólne działanie, wspólna walka nie wystarczy. Musimy przypilnować prawidłowego policzenia głosów w następnych wyborach: najpierw samorządowych, a później parlamentarnych. To powinien być priorytet naszych działań, musimy pamiętać jakie indywidua liczą głosy oddane przez Polaków, musimy pamiętać, że oni zrobią wszystko, żeby raz zdobytej władzy nikomu nie oddać. Panicznie się tego boją. (…) Musimy prawidłowego przebiegu tych wyborów dopilnować! Musimy!

Konwencję zakończył Prezes PiS Jarosław Kaczyński który wyjaśnił, jaki cel powinien przyświecać formacjom prawicowym dążącym do zjednoczenia. Na zakończenie zaapelował: „Wyciągnijmy wnioski, zjednoczmy się i maszerujmy do przodu, do zwycięstwa!”.

We Wrocławiu odbyły się uroczystości w 70. rocznicę ludobójstwa  w Małopolsce Wschodniej i na Lubelszczyźnie dokonanego przez Organizację Ukraińskich Nacjonalistów
i Ukraińską Powstańczą Armię, oraz  71. Rocznica  „Krwawej Niedzieli”, czyli apogeum ludobójczej działalności band UPA na Wołyniu.

Trzy polskie organizacje, a mianowicie Związek Polaków w Niemczech T.z. spod znaku „Rodła”, Związek Polskich Spadochroniarzy Oddział Berlin oraz Związek Harcerstwa Polskiego Oddział Berlin przy wsparciu Klubów „GP” Berlin 2 i Berlin-Brandenburg  postanowiły uczcić 604-tą rocznicę bitwy pod Grunwaldem poprzez mszę intencyjną za Ojczyznę i pokój na świecie. Jednocześnie poza świątynią była prezentowana książka  Romana Zeissnera „Manipulacja”, która w swej treści i założeniach korespondowała z genezą czasem tragicznych, ale jakże często wspaniałych dziejów Lechitów.

Marcin Wolski był gościem Klubów „GP”: Gdańsk II, Gdynia, Lębork, Tczew i Kwidzyn. Spotkania z Marcinem Wolskim na Pomorzu, połączone były z promocją książki „7:27 do Smoleńska”. Wszystkie spotkania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Licznie zgromadzona publiczność żywo reagowała na występ gościa oraz zadawała ciekawe pytania.

Kluby „GP” w Tychach, Gdańsku, Pabianicach zorganizowały Marsze Pamięci – Wołyń 1943.

Klub GP Gdańsk II i wydawnictwo Patria Media zorganizowały spotkanie autorskie z prof. Markiem Chodakiewiczem, połączone z promocją najnowszej książki „Transformacja czy niepodległość”.

Ryszard  Kapuściński     

Ryszard_Kapuscinsk

                                                                                                                                 

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress