Tekst alternatywny

[Tydzień w Klubach „GP”] Kluby „GP” za prezydentem Andrzejem Dudą

Tydzień w Klubach „GP” – 01.07.2020 r.

Kluby „GP” za prezydentem Andrzejem Dudą

Kluby GP Online 21.06.2020 (6)

Konferencja Klubów „GP” – Online

Po dużym sukcesie jakim okazał  XV Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” – online, na którym po raz pierwszy zastosowano program pozwalający na wirtualne spotkania klubowiczów na specjalnym portalu, tydzień później zorganizowano wideokonferencję, której głównym tematem były zbliżające się wybory prezydenckie. W wideokonferencji wzięli udział: red. Tomasz Sakiewicz, Beata Dróżdż – przewodnicząca Klubu „GP” w Piotrkowie Trybunalskim, Ewa i Ania Wójcik, Tadeusz Antoniak, przewodniczący Klubu „GP” w  Filadelfii, Maciej Rusiński, przewodniczący Klubu „GP” w  Nowym Jorku, oraz niżej podpisany.

Poznan_konferencja

Klub „GP” w Poznaniu podczas konferencji online

W spotkaniu uczestniczyło kilkuset klubowiczów, którzy swoje pomysły, pytania, przedstawiali na specjalnym czacie. Temat był jeden, jak wykorzystać ostatni tydzień kampanii prezydenckiej, żeby skutecznie pomóc prezydentowi Andrzejowi Dudzie w ponownym zwycięstwie. Jednym z pomysłów było rozdawanie sobotniego wydania „Gazety Polskiej Codziennie”. Do akcji włączyła się ogromna liczba klubów m.in.: Byczyna, Pleszew, Brzozów, Gdańsk II, Łowicz, Gliwice, Konin, Knurów, Łask, Skierniewice, Tomaszów Maz., Gostynin, Wejherowo,  Koszalin, Lubomierz, Nowy Sącz, Tarnowskie Góry, Kraków – Mistrzejowice, Glinianka, Goleniów, Tychy, Rypin, Rzeszów, Oborniki Śl., Warka, Kraków, Ciechocinek, Środa Wielkopolska, Tarnowskie Góry II. Rekordziści, jak klub w Wejherowie oraz Gliwicach, rozdali jednorazowo ponad 3000 egzemplarzy „GPC”.

Wszystkie Kluby „GP” brały udział w kampanii przedwyborczej prezydenta Andrzeja Dudy, np.:

Pabianice_2020_06_25_1

Klub „GP” Pabianice

Klub „GP” z Pabianic rozprowadził kilkaset egzemplarzy „Gazety Polskiej”, które rozeszły się błyskawicznie. Oprócz tygodnika rozdawany był bezpłatny egzemplarz gazetki  przypominający dokonania poprzedniej władzy. Jak mówią klubowicze, stawką wyborów prezydenckich jest wybór Polski Plus lub Polski Minus. Polska Plus to państwo sprawiedliwości, wolności i lepszego życia – czego gwarantem jest Andrzej Duda. Inny prezydent to Polska Minus, czyli państwo niesprawiedliwości, nierówności i niemocy. Polska bez 500 plus, 13 i 14 emerytury, Polska dłuższego wieku emerytalnego. Polska w której dobrze żyje się tylko mafiom VAT-owskim.

.

Klub „GP” Tychy

Klub „GP” w Tychach wsparł swoją obecnością organizowane przez europosłów Jadwigę Wiśniewską i Izabelę Kloc spotkania przedwyborcze. Spotkanie zorganizowane przez europoseł Jadwigę Wiśniewską odbyło się w Chorzowie w Parku Śląskim.  Współorganizowane przez nasz klub spotkanie z europoseł Izabelą Kloc odbyło się na tyskim rynku. W czasie spotkania klubowicze rozdawali ulotki Prezydenta Andrzeja Dudy, darmowe egzemplarze „Gazety Polskiej” , dzieci zostały obdarowane flagami narodowymi. Wielokrotnie skandowano hasło „Andrzej Duda – pierwsza tura!”.  Spotkanie zgromadziło mieszkańców Tych, klubowiczów, lokalne  struktury Prawa I Sprawiedliwości oraz środowiska prawicowe z miasta Tychy i  sąsiednich powiatów.

Gliwice_2020_06_21_1

Klub „GP” Gliwice

Pod Radiostacją Gliwicką  z hasłem „Łączy nas Polska” zorganizowane zostało spotkanie poprowadzone przez posła do Parlamentu Europejskiego panią Jadwigę Wiśniewską. Celem było wsparcie Prezydenta Andrzeja Dudy. Gliwiccy klubowicze byli pod wrażeniem energii i wiary w  zwycięstwo pani europoseł Jadwigi Wiśniewskiej, rozdawali egzemplarze „GPC”, a za swoją pracę podziękowania otrzymali od radnego Sejmiku Śląskiego, pana Bartłomieja Kowalskiego.

Klub „GP” Nowy Sącz

.

Klub „GP” w Nowym Sączu, sekcja „starszych” rozpoczęła ostatni tydzień kampanii wyborczej od sobotniego rozwieszania bannerów – łącznie ok. 80 szt. i niedzielnego udziału w wiecu wyborczym prezydenta Andrzeja Dudy w Krakowie.

.

.

Klub „GP” Dąbrowa Górnicza

.

Klub „GP” im. Henryka Glassa „Chudego Wilka” w Dąbrowie Górniczej wziął udział razem z posłami Robertem Warwasem, Waldemarem Andzelem i euro posłanką Jadwigą Wiśniewską, w spotkaniu wyborczym, wspierającym prezydenta Andrzeja Dudę w Dąbrowie Górniczej.

.

.

Klubowicze m.in. ze Skierniewic, Działdowa również czynnie włączyli się w akcję rozwieszania bannerów popierających Andrzeja Dudę.

Działdowo_DUDA2020

Klub „GP” Działdowo

Skierniewice

Klub „GP” Skierniewice

 

 

 

 

.

.

Logo TorontoKlub „GP” w Toronto wziął udział  w 101. pielgrzymce do Niagara – on – the Lake na groby żołnierzy Armii Gen. Hallera którzy zmarli przed wyjazdem na front  i ciała niektórych zostały pochowane w miejscu szkolenia .Była to inna uroczystość niż zwykle, bez mszy św., bez oficjeli, choć  konsul z Toronto pan Krzysztof Grzelczyk z małżonką był obecny. Nie było przemówień tylko ok. 45 min trwająca uroczystość złożenia wieńców. Następnie na  drugim cmentarzu gdzie leży pochowana Pani Elizabeth Asher, wielka przyjaciółka Polski, zostały złożone kwiaty.

Hamburg bannerW programie TVP Regionalnym pokazano materiał o 10-leciu Klubu „Gazety Polskiej” w Hamburgu. O działalności Klubu „GP” opowiedział przewodniczący klubu Mariusz Bartkiewicz.

DzierzoniowII_2020_06_20_06

Odznaczenia państwowe

Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski i II Wicewojewoda Dolnośląski Bogusław Szpytma wręczyli w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odznaczenia państwowe nadane mieszkańcom Dolnego Śląska. Wśród odznaczonych znaleźli się m. in.: krwiodawcy, samorządowcy, działacze lokalni, artyści ludowi, osoby zasłużone w działalności charytatywnej oraz w propagowaniu tożsamości regionalnej i ochrony środowiska. Z Dzierżoniowa odznaczeni zostali: Beata Hebzda-Sołogub – Srebrnym Krzyżem Zasługi, Piotr Sołogub – brązowym Krzyżem Zasługi, Roman Kowalczyk – Medalem Stulecia Odzyskania Niepodległości oraz Kazimierz Janeczko, któremu Medal Stulecia Odzyskania Niepodległości został wręczony 30 stycznia 2020 roku. Odznaczeni to członkowie Klubu Gazety Polskiej Dzierżoniów II. Serdecznie gratulujemy. – Wyróżnienia jakie otrzymaliśmy to dowód na to, że nasza praca na rzecz miasta i dla dobra wspólnego jest dostrzegana, doceniana i nagradzana wyjątkowo cennymi odznaczeniami – powiedział Roman Kowalczyk, kawaler Medalu Stulecia Odzyskania Niepodległości. Odznaczenie otrzymał również przewodniczący Klubu „GP” z Wrocławia Andrzej Górnik.

banner (2)Portal Niezalezna.pl poinformował, że: „Klubowicz „Gazety Polskiej” Ryszard Gitis został odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności. Jak wskazuje w piśmie prezes IPN Jarosław Szarek, wyróżnienie przyznano za zasługi w działalności na rzecz niepodległości i suwerenności Polski. Z uwagi na sytuację epidemiczną, uroczyste wręczenie odznaczenia zostało odłożone. „Mam zaszczyt poinformować, że na wniosek Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej, za zasługi w działalności na rzecz niepodległości i suwerenności Polski oraz respektowania praw człowieka w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, został pan odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności” – czytamy w przesłanym do naszej redakcji dokumencie.

Ryszard Gitis jest klubowiczem Gazety Polskiej; prywatnie teściem redaktora naczelnego „Gazety Polskiej” oraz „Gazety Polskiej Codziennie” Tomasza Sakiewicza.

Zaszczytnego wyróżnienia gratulujemy!

Poznan_2020_05_10_1

Klub „GP” w Poznaniu

W Poznaniu po  mszy św. w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela, która odbyła się w intencji Ojczyzny, w dniu w którym przypada kolejna miesięcznica katastrofy smoleńskiej, klubowicze udali  się pod pomnik „Katyński” by w tym miejscu jak zawsze złożyć kwiaty w celu upamiętnienia tragicznej śmierci Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i pozostałych członków delegacji udających się na rocznicowe obchody do Katynia.

.

Banner_zjazdGarwolin – zmiana przewodniczącego, nowym przewodniczącym została: Iwona Kurowska, tel. 605 210 208, e-mail: klubgp.garwolin@gmail.com (bez zmian). Panu Maciejowi Kurowskiemu dziękuję za dotychczasową współpracę.

Giżycko – nowy adres e-mail; Przewodniczący Zdzisław Gagajek, tel.: 693 632 974, e-mail: kgpgizycko@gmail.com

Ryszard Kapuściński

Kapuscinski big

Serwis 01.07.2020a