Tekst alternatywny

[Tydzień w Klubach „GP”] Spotkania opłatkowe w Klubach „GP”

Tydzień w Klubach „GP” – 17.01.2018 r.

Spotkania opłatkowe w Klubach „GP”

Jak nakazuje tradycja, we wszystkich Klubach „GP” odbywają się spotkania na których członkowie klubów i ich sympatycy łamią się opłatkiem, składają sobie życzenia i wspólnie kolędują. Na klubowe spotkania opłatkowe zapraszani są przyjaciele Klubów „GP”, ludzie którzy sprzyjają naszemu ruchowi obywatelskiemu i na pomoc których członkowie Klubów „GP” w każdej sytuacji mogą liczyć.

Klub "GP" Kalisz

Klub „GP” Kalisz

Świąteczne życzenia, wspólne łamanie się opłatkiem i plany na rozpoczynający się nowy rok towarzyszyły spotkaniu członków kaliskiego Klubu „GP”. O duchowym wymiarze Świąt Bożego Narodzenia wspominał uczestniczący w spotkaniu ojciec Andrzej Kaliściak z kaliskiej wspólnoty Ojców Franciszkanów, a sprawy związane z bieżącą działalnością klubu omówił jego przewodniczący Grzegorz Roszkowski. W nowym roku priorytetem dla klubu kaliskiego będą wybory samorządowe, w których jego członkowie zamierzają brać czynny udział, startując z listy Prawa i Sprawiedliwości. – Jestem przekonana, że współpraca będzie się układała bardzo dobrze, gdyż członkowie i sympatycy Klubu znaleźli się we władzach Prawa i Sprawiedliwości w Kaliszu. Sadzę, że dla osób związanych z klubem, które będą chciały zaangażować się w wyborach samorządowych znajdą się miejsca na liście wyborczej – zapewnia Żaneta Lasiecka – Stodolna z kaliskiego Klubu „GP”. Kaliscy sympatycy „Gazety Polskiej” powołali klub pod koniec 2010 roku. Jego członkowie uczestniczyli praktycznie we wszystkich imprezach odbywających się pod patronatem Klubów „GP” takich jak wyjazdy do Warszawy na rocznicę tragedii smoleńskiej, akcje związane z obroną wolności mediów czy też wspólne wyjazdy na Węgry. Pod koniec 2016 roku kaliski klub obchodził uroczystość sześciolecia swojej działalności, w której uczestniczył redaktor Tomasz Sakiewicz.

Klub "GP" Oborniki Wielkopolski

Klub „GP” Oborniki Wielkopolski

W Obornikach Wlkp.  odbyło się noworoczne spotkanie środowisk patriotycznych z powiatu obornickiego oraz powiatów z północno-zachodniej Wielkopolski. Współorganizatorami wydarzenia były Klub „GP” w Obornikach Wlkp., Prawo i Sprawiedliwość Oborniki, Obywatelski Komitet Samorządowy Ziemi Obornickiej oraz TG Sokół w Obornikach. Wśród wielu znamienitych gości w spotkaniu udział wzięli posłowie na Sejm RP: pani Poseł Marta Kubiak oraz pan poseł Grzegorz Piechowiak. Podczas uroczystości wzniesiono toast za Ojczyznę oraz pomyślność w Nowym Roku, a wspólny wieczór uświetnił znakomity występ gościa specjalnego Pawła Piekarczyka.

Klub „GP”  i Koło Terenowe Prawa i Sprawiedliwości w Łochowie zorganizowały wspólne spotkanie opłatkowo-noworoczne. W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście, m.in. pani senator Maria Koc wicemarszałek Senatu, radni wojewódzcy, powiatowi i gminni, przedstawiciele struktur PiS z Wyszkowa i Wołomina oraz delegacja Klubu „GP” z Wyszkowa.

.

Klub "GP" Skierniewice

Klub „GP” Skierniewice

Na spotkanie opłatkowe w  Klubie „GP” w Skierniewicach przyjechali  zacni goście: prosto z Brukseli sędzia Janusz Wojciechowski, poseł Grzegorz Wojciechowski, Wójt Gminy Maków Jerzy Stankiewicz i zaprzyjaźnione Kluby, na czele z przewodniczącą Beatą Dróżdż z Piotrkowa, Tomasz Nowicki, przewodniczący Klubu z Rawy Maz., Wojtek Gędek wraz z delegacją z Łowicza. Zaproszenie przyjął również Krzysztof Petryna, powiatowy przewodniczący PiS.

.

.

Członkowie Klubu „GP” w Skierniewicach razem z Posłem PiS Grzegorzem Wojciechowskim wyręczali paczki świąteczne podopiecznym Domu Dziennego Pobytu „Niedziela” w Skierniewicach. Były również życzenia oraz uroczyste wpisy do kroniki DDP.

Członkowie Klubu GP Gdańsk II i zaproszeni goście, w tym z zaprzyjaźnionego klubu im. Anny Walentynowicz spotkali się na spotkaniu opłatkowym.

Klub "GP" Starogard Gd

Klub „GP” Starogard Gd

W Starogardzie Gdańskim również odbyło się świąteczne spotkanie z klubowiczami.

.

.

.

.

.

Klub "GP" Ustka

Klub „GP” Ustka

 W Ustce odbyło się spotkanie inauguracyjne Klubu „GP”. Zaproszonymi gośćmi byli  poseł Jolanta Szczypińska, dyrektor Urzędy Morskiego w Słupsku oraz przewodniczący Klubu „GP” w Świnoujściu  Włodzimierz Kotuniak. Omówiono cele i założenia programowe klubu „GP” w Ustce. Spotkanie miało charakter bilateralny. Omówiono sytuację w regionie oraz podjęto decyzję o dalszej współpracy w zakresie wspierania polskości, patriotyzmu, szacunku do flagi i godła narodowego.

Liczna grupa członków Klubu „GP” Wiedeń II  wzięła udział w tzw „Otwartym Dniu” Ambasady Polskiej w Wiedniu. Klub wysłał również list protestacyjny do redaktora naczelnego tabloidu „Österreich” za użycie sformułowania „polski obóz koncentracyjny” w jednym z artykułów.  Szybko dostali odpowiedź z przeprosinami i deklaracją unikania podobnych określeń w przyszłości.

Klub „GP” Hamburg II zorganizował spotkanie pt. „Polski Dzień Adwentowy” ze wspaniałymi gośćmi: Marszałkiem Kornelem Morawieckim oraz red. Wojciechem Sumlińskim. Odbył się również koncert w wykonaniu Bartłomieja Kurowskiego.

Po raz drugi w Rdzawce odbył się  koncert Pawła Piekarczyka, zorganizowany przez Klub „GP” w Rdzawce, Klub Nasze Miasto i Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Nasze Miasto. Na początku grupa rekonstrukcyjna przedstawiła przysięgę partyzancką i  krótkie wspomnienie o Żołnierzach Wyklętych z tamtejszego terenu. Poseł Barbara Bartuś długo rozmawiała z mieszkańcami miasta, a Paweł Piekarczyk zaprezentował brawurowy koncert o Żołnierzach Wyklętych. Po koncercie obecni otrzymali kalendarze patriotyczne na 2018 rok ”Wiwat Niepodległa”. Zainaugurowano w ten sposób 100 lecie Niepodległości w gminie Rabka Zdrój.

Klub "GP" Zabrze II

Klub „GP” Zabrze II

Delegacja gliwickiego Klubu „GP”  i  Strzelców Rzeczypospolitej  zostały zaproszone na spotkanie rozpoczynające oficjalną działalność Klubu „GP” w Zabrzu, którego przewodniczącym został Arkadiuszem Katafonim. Spotkanie zorganizowano w Domu Parafialnym  kościoła p.w. św. Anny w Zabrzu. Przewodnicząca gliwickiego Klubu „GP” Marta Święcicka wręczyła nowemu przewodniczącemu  kronikę do wpisywania ważniejszych wydarzeń i ozdobny kalendarz z wizerunkiem Komendanta Józefa Piłsudskiego.

Klub „GP” w Suwałkach razem ze Związkiem Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej 1945 brał udział w promocji książki Teresy Kaczorowskiej pt. „Dziewczyny Obławy Augustowskiej”. W spotkaniu wziął udział ks. Stanisław Wysocki.

Radiowy Klub „Gazety Polskiej” – w każdy poniedziałek o godz. 18.00 na antenie Radio Kraków, 101,6 MHz, www.radiokrakow.pl, www.klubygp.pl.

Ludwigsburg (Niemcy) – powstał 443. Klub „GP”, przewodniczącym został: Mariusz Rogiński, tel.: +4915206928082 e-mail: klubgp.ludwigsburg@t-online.de

Lędziny – powstał 444. Klub „GP”, przewodniczącym została: Bogumiła Freitag, tel.: 698 090 436 e-mail: ledziny.klubgazetypolskiej@gmail.com

Komorniki-Luboń  – powstał 445. Klub „GP”, przewodniczącym został: Grzegorz Wodecki, tel. 513 316 913, e-mail: klubgp.komorniki.lubon@gmail.com

Pyzdry – powstał 446. Klub „GP”, przewodniczącym został: Marek Cieślak tel. 663 365 836, e-mail: klubGP@pyzdry.hub.pl

Ryszard Kapuściński

Ryszard_Kapuscinsk