Tekst alternatywny

[Tydzień w Klubach „GP”] Zjazdy Klubów „Gazety Polskiej”

Tydzień w Klubach „GP” – 20.04.2016 r.

Zjazdy Klubów „Gazety Polskiej”

W najbliższym czasie odbędą się trzy Zjazdy Klubów „GP”. Spotkamy się ponownie w gronie przyjaciół, którym na sercu leży przyszłość Polski. Jesteśmy wielkim ruchem społecznym, w który zaangażowały się tysiące Polaków w kraju i za granicą; ruchem budującym społeczeństwo obywatelskie – czasami w skrajnie trudnych warunkach. Stawia to nas w sytuacji, w której musimy wykazać się dużą odpowiedzialnością i skutecznością. W naszych działaniach na pierwsze miejsce wybija się wielka troska o dalsze losy Polski. Musimy pamiętać, że w wielu miejscowościach kluby „GP” są jedynym forum, na którym rozmawia się w sposób odpowiedzialny o naszym kraju. Kluby integrują lokalną społeczność i pracując dla niej, dają wszystkim impuls do pozytywnego działania.

Nasze rozmowy na zjazdach pozwolą nam zastanowić się  nad tym, jak będziemy mogli pomóc Polsce w jej historycznej chwili. Bo takie chwile jak teraz, w swojej historii ma każdy kraj, każdy naród. I albo je wykorzysta, albo nie. Porozmawiamy o tym na Zjazdach Klubów „GP”.

W dniach 27-29 maja w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown (USA) odbędzie się III Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” w USA i Kanadzie; www.czestochowa.us. W obu tych krajach bardzo aktywnie działa już 18 klubów „GP” grupujących Polaków, którzy z różnych względów nie mogąc znaleźć swojego miejsca w innych organizacjach polonijnych, całą swoją energię i chęć działania dla dobra Polski realizują w klubach „GP”. Jak mówią organizatorzy zjazdu: – Istnieje potrzeba integracji środowiska związanego z „Gazetą Polską”, poznania się, wymiany doświadczeń i pomysłów, ale przede wszystkim wspólnej rozmowy o Polsce, płynącej z troski i miłości do Ojczyzny. W III Zjeździe zapowiedzieli udział przedstawiciele prawie wszystkich klubów „GP” działających w obu północnoamerykańskich krajach, przedstawiciele organizacji polonijnych, a także znakomici goście z USA  i Polski. Organizacją zjazdu kieruje Agata Mikołajczyk – koordynatorka klubów „GP” w USA i Kanadzie; kontakt: e-mail: klubgp.chicago2@gmail.com

XI Zjazd Klubów  „Gazety Polskiej” – Piotrków Trybunalski 2016 odbędzie się w dniach 3-5 czerwca (piątek–niedziela) w Piotrkowie Trybunalskim. Tak jak w ostatnich latach miejscem Zjazdu będzie ośrodek Dresso, który zajmuje powierzchnię 50 tys. mkw., leży w malowniczym lesie sosnowym u zbiegu rzek Luciąży i Pilicy, w pobliżu Zalewu Sulejowskiego: www.dresso.pl. Wśród uczestników zjazdu znajdą się czołowi dziennikarze „Gazety Polskiej”, „Gazety Polskiej Codziennie”, telewizji Republika i portalu Niezależna.pl; znani politycy i Gość Honorowy. Więcej informacji o zjeździe udzielają przewodniczący klubów „GP”. Dodatkowe wiadomości można uzyskać pod numerami telefonów: 505 038 217, 12 422 03 08 (biuro klubów „GP”, Ewa Wójcik) i 792 237 403 (Beata Dróżdż).

Klub „GP” w Paryżu podjął się niełatwego zadania zorganizowania II Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” z Europy Zachodniej. Zjazd odbędzie się od 9 do 11 września (piątek-niedziela) w Domu Polskiej Misji Katolickiej we Francji 31, rue d’Hugny, 77260 LA FERTE SOUSJOUARRE: www.pmkjouarre.blogspot.com., w miejscu położonym 67 km. od Paryża. Siostry ze Zgromadzenia Świętego Józefa oferują przyjęcie w budynkach Domu Polskiej Misji Katolickiej we Francji otoczonych wielkim parkiem. Jest to idealne  miejsce dla takich spotkań jak nasze. Dodatkowymi atrakcjami będą możliwości zwiedzenia doliny Marny, pobliskiej Szampanii, Disneylandu czy w końcu pięknego Paryża. Organizacją zajmuje się Mirosława Woroniecka przewodnicząca Klubu „GP” w Paryżu: tel. 00 33 1 47 35 77 29 lub 00 33 6 66 26 10 07, e-mail: paryz.klubgp@gmail.com

Dziękuję wszystkim członkom Klubów „GP” którzy tak licznie uczestniczyli w 6. rocznicy tragedii smoleńskiej w Warszawie. Dziękuję wszystkim którzy zorganizowali uroczystości w miejscowościach w których istnieją Kluby „GP” – w Polsce i za granicą. Dziękuję Państwu za comiesięczną pamięć o ofiarach tragedii smoleńskiej.

Ryszard Kapuściński

Ryszard_Kapuscinsk

Foto.: Andrzej Trzuszczak

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress