Tekst alternatywny

TYDZIEŃ W KLUBACH „GP”|Polska zawsze może na Was liczyć jak na Zawiszę

Tydzień w Klubach „GP” | 21.07.2021 r.

Polska zawsze może na Was liczyć jak na Zawiszę

Serwis_21.07.2021_Za nami XVI Zjazd Klubów „Gazety Polskiej”, ze względu na panującą pandemię musieliśmy czekać dwa lata, żeby ponownie się spotkać. Wszyscy czekaliśmy na to z utęsknieniem, bo przecież zjazdy od lat są wielkim świętem środowiska Strefy Wolnego Słowa, stały się tradycją, którą co rok kontynuujemy. Wprawdzie w ubiegłym roku ze względu na pandemię koronawirusa spotkaliśmy się online, jednak nic nie zastąpi bezpośrednich spotkań, odnowienia przyjaźni, tych nocnych Polaków rozmów, tego grilla w ostatnim dniu zjazdu. W tym roku zjazd zaszczycili swoją obecnością wspaniali goście. Rzadko się zdarza, żeby w jednym miejscu można było porozmawiać z takimi znamienitymi ludźmi, jak premier Mateusz Morawiecki, marszałek senior Antoni Macierewicz, prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska, ambasador Węgier Orsolya Zsuzsanna Kovács czy konsul Węgier prof. Adrienne Körmendy. Rząd reprezentowali ministrowie: Marlena Maląg, Przemysław Czarnek, Adam Niedzielski, Marek Suski i Jan Dziedziczak, a świat nauki prof. Sławomir Cenckiewicz i dr Karol Nawrocki.

Podczas zjazdu odbyła się ceremonia wręczenia Tomaszowi Sakiewiczowi i Ryszardowi Kapuścińskiemu odznaczeń – Krzyżów Kawalerskich Orderu Węgierskiego Zasługi – przyznanego im przez prezydenta Węgier Jánosa Ádera. – Wysokie węgierskie odznaczenia zostały nadane Sakiewiczowi i Kapuścińskiemu za aktywność organizacyjną na rzecz pogłębienia polsko-węgierskich relacji społeczno-obywatelskich. – powiedziała ambasador Węgier Orsolya Zsuzsanna Kovács.

LIST Andrzej Duda 2021

Kliknij aby powiększyć list

Szef Kancelarii Prezydenta RP Grażyna Ignaczak-Bandych odczytała list od prezydenta Andrzeja Dudy.

Warszawa, 9 lipca 2021 roku

PREZYDENT RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Andrzej Duda

Uczestnicy i Organizatorzy

XVI zjazdu Klubów „Gazety Polskiej”

w Sulejowie k. Piotrkowa Trybunalskiego

Szanowny Panie Prezesie!

Szanowni Państwo!

Kluby „Gazety Polskiej” to jedna z największych w naszym kraju organizacji pozarządowych, o ogromnym znaczeniu w polskim życiu publicznym. Tworzą Państwo wielkie środowisko ludzi głęboko przejętych losami Ojczyzny. Środowisko żarliwych patriotów pieczołowicie zachowujących nasze narodowe dziedzictwo, walczących o prawdę i wolność słowa, kultywujących polską pamięć i tożsamość oraz zabiegających o umacnianie suwerenności, godności i znaczenia Rzeczypospolitej w świecie XXI wieku.

Cieszę się, że w całej Polsce, a także w wielkich skupiskach Polonii w Europie, USA, Kanadzie i Australii działa prawie pięćset Klubów pięknie pomnażających Państwa bogaty dorobek. Przed kilku laty, w początkach mojej prezydentury, z głębokim uznaniem nazwałem Państwa ambasadorami i rzecznikami naszych narodowych spraw. Wiele kolejnych, wspaniałych Świadectw Państwa patriotyzmu i obywatelskiego zaangażowania dobitnie to potwierdza. Pragnę Państwu serdecznie podziękować za wierne pielęgnowanie i obronę fundamentalnych wartości konstytuujących naszą narodową wspólnotę. Dziękuję również za udzielone mi poparcie podczas zeszłorocznej kampanii wyborczej i wyborów prezydenckich oraz za liczne wyrazy życzliwości i zaufania, które ogromnie sobie cenię.

Ma piękną, symboliczną wymowę to, że za miejsce swego kolejnego Zjazdu obrali Państwo Sulejów koło Piotrkowa Trybunalskiego — miasto o dumnej, przeszło osiemsetletniej historii i wspaniałych tradycjach. To właśnie tutaj, w klasztorze ojców cystersów, w 1318 roku odbył się wielki zjazd polskiego rycerstwa, możnowładztwa i duchowieństwa, który w przesłaniu do papieża wniósł o koronację Władysława Łokietka i odnowienie Korony Królestwa Polskiego po trudnych doświadczeniach rozbicia dzielnicowego. Dzisiaj ten symbol jest sugestywnym nawiązaniem do wyzwań, które stoją przed Polską i Polakami, abyśmy mogli budować w przestrzeni międzynarodowej wysoką pozycję niepodległej Rzeczypospolitej na marę naszych ambicji i potencjału.

Dziękując Państwu, w imieniu własnym i mojej Małżonki, za zaproszenie na XVI Zjazd Klubów „Gazety Polskiej”, pragnę wyrazić przekonanie, że będą Państwo solidarnie łączyć wysiłki dla urzeczywistnienia tych wielkich zadań. Proszę przyjąć serdeczne pozdrowienia i życzenia owocnych obrad.

Z wyrazami szacunku

Andrzej Duda

Kaczyński List_1

Kliknij aby powiększyć list

List od prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego do uczestników zjazdu odczytał sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski.

 Warszawa, dnia 8 lipca 2021 r.

Jarosław Kaczyński

Prezes

 

Szanowny Pan

Ryszard Kapuściński

Prezes Klubów „Gazety Polskiej”

Szanowni Państwo

Kaczyński List_2

Kliknij aby powiększyć list

 

Przede wszystkim niezmiernie się cieszę, że XVI Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” odbywa się w uświęcony przez zwyczaj sposób, a nie w formule zdalnego komunikowania się, czego doświadczyliśmy w listopadzie zeszłego roku. Jak Bóg da, to nie będziemy przymuszeni w przyszłości do korzystania z tego rodzaju zastępczych środków. I tego, czyli rejterady pandemii koronawirusa pragnę Państwu z całego serca życzyć.

Ale ten powrót do — by tak rzec — proceduralnej normalności nie oznacza, że to grono mających Polskę w sercu przyjaciół, które Państwo tworzycie spotyka się w zwykłym czasie. Rytm naszego polskiego życia, zwłaszcza w ostatnich latach, ma to do siebie, że w zasadzie ciągle mamy do czynienia z czasem politycznie szczególnym.

I tak też jest tym razem, ale o tym dopiero za chwilę, bo najpierw chciałbym z całego serca Państwu podziękować za wszystko, co do tej pory uczyniliście i co czynicie na rzecz pomyślności naszej Ojczyzny, dla dobra polskiej sprawy. Pragnę Państwu moją najgłębszą wdzięczność za to, że jesteście. Za to, że od tylu lat czuję bicie Państwa patriotycznych serc oraz wsparcie, którym zawsze hojnie mnie obdarowywaliście, zwłaszcza w chwilach dla mnie najtrudniejszych tuż po Tragedii Smoleńskiej oraz w czasie naszej walki o godne upamiętnienie Poległych.

Gorąco dziękuję Państwu za to, że Polska zawsze może na Was liczyć jak na Zawiszę, że bez względu na okoliczności jesteście gotowi stanąć w pierwszym szeregu do walki o najważniejsze dla Rzeczypospolitej sprawy, że ofiarnie, z pełnym oddaniem służycie  powtórzmy za księdzem Skargą — najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej. Bóg, Państwu, zapłać!

Szanowni Państwo!

Czas — jako się rzekło — mamy szczególny. Ta jego obecna wyjątkowość polega na tym, że jako państwo i naród stoimy przed niespotykaną, ogromną szansą. Szansą, której wykorzystanie nie tylko pozwoli pokonać społeczno-ekonomiczne skutki pandemii koronawirusa, ale także –  a właściwie — przede wszystkim, umożliwi w perspektywie dekady realizację naszych najbardziej ambitnych celów, a tym samym spełnienie pragnień pokoleń naszych rodaków. Tak, chcemy, by Polki i Polacy mogli cieszyć się na polskiej ziemi takim samym poziomem i jakością życia, jakie są udziałem obywateli państw Europy Zachodniej. Tak, chcemy, by Rzeczpospolita była tak silna, i tak licząca się na arenie międzynarodowej, jak to tylko będzie możliwe. Zapewniam Państwa, że to jest osiągalne.

Ale cele Polskiego Ładu da się zrealizować tylko wtedy, gdy będziemy — mam tu na myśli Prawo i Sprawiedliwość — bardzo ciężko pracować i nie będziemy popełniać określonych błędów. Tydzień temu podczas Kongresu naszej partii podjęliśmy pewne kroki naprawcze. Po nich przyjdą kolejne. Mam nadzieję, że nadadzą one naszej pracy nowy, ogromny impuls, który przyspieszy budowę Polski naszych wspólnych marzeń.

W tym marszu ku lepszej przyszłości naszej Ojczyzny potrzebujemy wsparcia. I pewnie nikogo z Państwa nie zaskoczę, jeśli powiem, że po raz kolejny chciałbym Państwa o nie prosić, jeśli znowu zaapeluję do Państwa o jeszcze większy wysiłek, o jeszcze większe zaangażowanie, bo tej wielkiej szansy Polska po prostu nie może przegrać.

Szanowni Państwo!

Pragnę życzyć Państwu zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności, a w najbliższej perspektywie — pięknych chwil spędzonych w kręgu przyjaciół. Niech z tej naszej miłości do Ojczyzny wyrośnie jak najwspanialsza Rzeczpospolita.

Proszę przyjąć wyrazy szacunku

Jarosław Kaczyński

Banner okolicznościowy, numer 50x10 I Sulejów XVI Z 2021Wspaniała organizacja XVI Zjazdu Klubów „GP” to zasługa ludzi, którzy poświęcili swój czas i oddali całe serce przy organizacji tego wspaniałego wydarzenia. Szczególne podziękowania kieruję na ręce pani Ewy Wójcik, prezes Fundacji Klubów „Gazety Polskiej”, głównego organizatora zjazdu. Dziękuję Beacie i Waldkowi Dróżdżom, szefom klubu „GP” w Piotrkowie Trybunalskim, współorganizatorowi zjazdu, oraz Ani Wójcik. Dziękuję za ich ciężką pracę w ostatnich miesiącach przy przygotowywaniu tak dużego przedsięwzięcia. Dziękuję za profesjonalizm, za uśmiech, który im towarzyszył podczas zjazdu, i wiarę, że ich praca służy Polsce.

Wielkie podziękowania należą się klubowiczom z braniewskiego klubu „GP”: Ani,  Joannie, Teresie, Cezaremu, Filipowi, Markowi, Rafałowi, Winicjuszowi Sokołom. Klubowiczom z piotrkowskiego klubu „GP”: Oli Dudzińskiej, Urszuli i Andrzejowi Trzuszczakowi, Dorocie Cieślak, Joli Piera, Jerzemu Sankiewiczowi,  Joli i Andrzejowi Piekarskim. Klubowiczom z krakowskiego klubu „GP”: Krystynie Kostce oraz Marii Machl. Klubowiczom z wejherowskiego klubu „GP”: Violi Mackiewicz-Sasiak oraz Maciejowi Klamrowskiemu. Dziękuję Przemkowi Szałańskiemu oraz zespołowi Telewizji Republika za pomoc przy realizacji online. Za pomoc w finansowaniu zjazdu dziękuję Annie Puchacz, Monicie Rutkowskiej,  Małgorzacie Włoga, Katarzynie Czernielewskiej. Dziękuję Cyntii Harasim oraz Grzegorzowi Smenda za przeprowadzanie wywiadów. Dziękuję DJ-Brothers Tomaszowi Michalskiemu za realizację dźwięku i obsługę techniczną. Dziękuję Ks. Remigiuszowi Wysockiemu  za modlitwę oraz za odprawienie patriotycznej mszy św. kończącej zjazd. Dziękujemy za gościnność, wyrozumiałość i wszelką pomoc właścicielowi Ośrodka „Dresso” w Sulejowie panu Zdzisławowi Górnemu, oraz wszystkim pracownikom za pomoc i wsparcie, zwłaszcza pani Ani Mikuli.

Organizatorem głównym Zjazdu była: Fundacja Klubów „Gazety Polskiej” oraz „Gazeta Polska”. Patronem medialnym zjazdu były: „Gazeta Polska”, „Gazeta Polska Codziennie”, Niezalezna.pl, Telewizja Republika, Albicla.com, Nowe Państwo, VOD GP.

Zdjęcia i relacje filmowe na stronie: www.klubygp.pl

Ryszard Kapuściński

Kapuscinski big

Źródło: Gazeta Polska

Serwis_28.07.2021a