Tekst alternatywny

Akcja „Zakochaj się w Polsce”, 14 lutego przy stacji metra Centrum

Dzień św. Walentego postrzegany jest niekiedy jako obcy kulturowo, element tradycji anglosaskiej. Z drugiej strony, traktujemy z naturalną sympatią okazje do wyrażenia pozytywnych uczuć. Jest przecież wiele dobrego we wzajemnych gestach miłości i przywiązania. Szczególnie, że akurat tego dnia jesteśmy bardziej tolerancyjni nawet dla drobnego flirtu. Jak zestawimy to z zanikaniem więzi społecznych oraz poczucia wspólnoty, szczególnie narodowej, akcja Zakochaj się w Polsce rodzi się zupełnie naturalnie. Polska jest warta tego, by z nią poflirtować. Pół żartem, pół serio, można puścić Jej oko i dać do zrozumienia, że może na nas liczyć. Można przypomnieć Polakom, szczególnie młodym, że Polska jest podmiotem, uosabia nasze przywiązanie do ziemi, rodziny, tradycji, trochę kłopotów, wdzięczność i niewdzięczność – jak w życiu. 14 lutego można jeszcze jedno serce podarować właśnie Polsce. Poprzez przyjęcie wlepki od sympatycznych wolontariuszy, można przyjąć a jednocześnie okazać sympatię i szacunek dla Ojczyzny. Akcja jest sposobem adaptacji elementu popkultury wobec głębokiej potrzeby obudzenia patriotyzmu.

Akcja „Zakochaj się w Polsce” ma na celu przypomnienie młodym ludziom że 14 lutego to dzień powstania Armii Krajowej i my Polacy nie musimy brać wszystkich świąt z zachodu, ponieważ mamy własne. Walentynki które obecnie są wszystkim dobrze znane, można by było wykorzystać w inny sposób, zarażając młodych ludzi miłością do Ojczyzny. W dzisiejszych czasach niejednokrotnie uważane jest to za obciach ,warto było by to zmienić.

Młodzieżowy Klub Gazety Polskiej wraz z Otwockim Klubem Gazety Polskiej i Forum Młodych PiS zaprasza wszystkich chętnych do włączenia się w akcję. Zaczynamy od 14, patelnia przy stacji metra Centrum.

Kontakt: Sylwia Pist 505 080 660, Witold Szpiczyński 728 355 377, Michał Prószyński 519 784 273

Otwock Akcja Zakochaj sie w Polsce

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress