Tekst alternatywny

[niezalezna.pl] USA i KANADA | Macierewicz o Klubach Gazety Polskiej: Jesteście klubami niepodległościowymi. To jest istota Waszego działania


Portal niezalezna.pl relacjonuje X Zjazd Klubów Gazety Polskiej USA i Kanady:

Jednym z gości specjalnych podczas X Zjazdu Klubów Gazety Polskiej USA i Kanady jest wiceprezes PiS Antoni Macierewicz. W swoim przemówieniu poruszył kwestię suwerenności Polski, ale nie zapomniał też o zgromadzonych klubowiczach. – Mam głębokie przekonanie, że będziecie kluczowym źródłem kształtowania świadomości niepodległościowej – podkreślił. Powiedział też, że Telewizja Republika to medium, które mówi prawdę o tym, co wydarzyło się 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku.

Panel rozpoczął redaktor naczelny „Gazety Polskiej”, który podkreślił, że człowiek nie jest w stanie podejmować jakichkolwiek decyzji bez doświadczeń przeszłości.  Goszczący podczas zjazdu Antoni Macierewicz powiedział z kolei, że Polonia to olbrzymi potencjał, który będzie miał fundamentalne znaczenie nie tylko dla przyszłości Polski i Europy, ale także dla przebiegu geopolityki światowej.


Antoni Macierewicz: Niemcy są narzędziem Rosji


Antoni Macierewicz wielokrotnie przypominał o tym, jak niezwykle ważna jest sprawa suwerenności Polski. Wskazywał na zbliżające się wielkimi krokami zagrożenia.

Polska nie jest sama z siebie narodem rozstrzygającym, ale bez prawidłowego kształtu narodu i państwa polskiego świat zostanie przez formację sowiecką, post-sowiecką, przez formację układu niemiecko-rosyjsko-chińskiego, zniszczony. Z tego politycy zdają sobie sprawę – podkreślił.

Macierewicz stwierdził, że dziś Polska, Europa, USA i cały świat znajdują się w momencie realizacji „zakończenia całego procesu, który Rosjanie rozpoczęli w końcu lat 80. XX wieku”.

W moim głębokim przekonaniu Niemcy są narzędziem Rosji, nie są samodzielnym czynnikiem. Są tak uzależnieni od Rosji, że w istocie ta wspólna koncepcja, która jest realizowana w sposób końcowy, przekształcenia UE w jednolite państwo. Ten plan, który zostanie przegłosowany przez parlament UE za 4 dni… 

– stwierdził marszałek senior Sejmu poprzedniej kadencji.

„Wszystkie podstawowe kwestie, poczynając od ideologii – gender ma być ideologią wszystkich narodów UE kontrolowaną przez system rządowy Brukseli. To jest koncepcja, której istotą jest zniszczenie świadomości chrześcijańskie, jak i struktury chrześcijańskiej, która ukształtowała się na świecie” – ostrzegał Macierewicz, dodając, że młodzież – według tej koncepcji – ma być pozbawiona tożsamości i wiedzy o historii.

W moim głębokim przekonaniu Niemcy są narzędziem Rosji, nie są samodzielnym czynnikiem. Są tak uzależnieni od Rosji, że w istocie ta wspólna koncepcja, która jest realizowana w sposób końcowy, przekształcenia UE w jednolite państwo. Ten plan, który zostanie przegłosowany przez parlament UE za 4 dni

– podkreślił Macierewicz.


Antoni Macierewicz chwalił Telewizję Republika i Kluby Gazety Polskiej


Antoni Macierewicz poświęcił także chwilę kwestii Smoleńska.  – Z różnych powodów prawda o zbrodni smoleńskiej jest spychana na margines. Tymczasem badanie komisji jest nieustannie negowane, choć dokument jest dokumentem państwowym. Jedynymi mediami, które mówią prawdę o zbrodni smoleńskiej to Telewizja Republika i TV Trwam. Nawet media publiczne milczą! – stwierdził Macierewicz, dodając, że w ciągu ostatnich pięciu lat tylko kilka razy w telewizji publicznej mógł wypowiedzieć się o tragedii z 10 kwietnia 2010 r.

Skutkiem tego, że prawda o zbrodni smoleńskiej nie jest upowszechniana, źródłem tego jest dążenie do wyeliminowania wiedzy u młodzieży, by młodzież mogła być kształtowana przez formację postkomunistyczną.

– powiedział Macierewicz.

Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości chwalił także Kluby Gazety Polskiej.

Wasze Kluby już przez te dziesiątki lat kierują się nazwą Kluby Gazety Polskiej, ale wy jesteście klubami niepodległościowymi! To jest istota waszego działania. To jest istotą waszej tożsamości. Mam głębokie przekonanie, że będziecie kluczowym źródłem kształtowania świadomości niepodległościowej – podkreślił.

źródło: niezalezna.pl


„Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu
Polonia i Polacy za Granicą 2023”


2023_USA - Belka