Tekst alternatywny

Nowy Sącz im. Jana Olszewskiego | Uczciliśmy ofiary katastrofy smoleńskiej 10 kwietnia 2010 r.


W Nowym Sącz apelem pamięci uczciliśmy ofiary tragedii pod Smoleńskiem.

10 kwietnia w Lasku Falkowskim w Nowym Sączu odbyły się oficjalne uroczystości związane z upamiętnieniem ofiar katastrofy smoleńskiej w której wzięły udział władze miasta, powiatu, radni, przedstawiciele służb mundurowych, mieszkańcy oraz młodzież szkolna z okolicznych szkół oraz klubowicze z Gazety Polskiej w Nowym Sączu.

Po modlitwach i Apelu Pamięci, odczytanego przez dowódcę Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu, złożyliśmy kwiaty i znicze pod pamiątkowym obeliskiem.

Podczas uroczystości oddaliśmy hołd ofiarom katastrofy lotniczej, która wstrząsnęła nie tylko Polską, ale także światem. Odczytany Apel Pamięci oraz modlitwa księdza przypominały tragiczne wydarzenia z 10 kwietnia 2010 roku i były wyrazem naszego szacunku oraz pamięci dla tych, którzy stracili życie w tej katastrofie. Wydarzenie było okazją do zjednoczenia się społeczności w hołdzie dla poległych oraz wyrażeniu wsparcia dla ich rodzin i bliskich.

Wśród ofiar znaleźli się Honorowi Obywatele Nowego Sącza prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński z małżonką Marią Kaczyńską, oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Zginęli również przedstawiciele rządu, Sejmu i Senatu, duchowieństwo, delegacje organizacji kombatanckich i społecznych, załoga samolotu oraz funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu.

zdjęcia: Adrian Maraś, Tomasz Baliczek
relacja: Tomasz Baliczek

 Klub „Gazety Polskiej” w Nowym Sączu im. Jana Olszewskiego