Tekst alternatywny

[Tydzień w Klubach „GP”] Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości dla członków Klubów „Gazety Polskiej”

Tydzień w Klubach „GP” – 26.06.2019 r.

Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości dla członków Klubów „Gazety Polskiej”

Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom XIV Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” – Spała 2019 za wspólnie spędzony czas. Ten zjazd, który tak jak poprzednie, przejdzie do historii naszego środowiska, był wyjątkowy. Zbliżają się wybory parlamentarne, całe środowisko związane z klubami „GP” jest pełne nadziei, że spełnią się marzenia tych wszystkich, którzy marzą o Polsce bogatej i niepodległej. Bo wiedzą, że żadne powojenne pokolenie nie było tak blisko zrealizowania marzeń, za które tysiące patriotów oddało swoje życie. Teraz taką szansą są wygrane wybory parlamentarne, które pozbawią złudzeń tych, którzy codziennie dają dowód na to, że Polska jest im niepotrzebna, że bliżej im do Brukseli czy do Moskwy. Ba, chcą wymazać Polskę z mapy Europy! To im się nie uda. Nie dopuścimy do tego!

Naszą determinację i służbę dla Polski docenili wyjątkowi goście jacy zaszczycili swoją obecnością XIV Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej”: Prezes Jarosław Kaczyński, Premier Mateusz Morawiecki, Minister Antoni Macierewicz, Minister Finansów Marian Banaś, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Paweł Szefernaker, Wiceprezes IPN Krzysztof Szwagrzyk, Dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów politycznych PRL Jacek Pawłowicz, Szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Marek Suski, Szef Kancelarii Prezydenta RP Minister Halina Szymańska, Konsul Generalny Węgier Adrienne Kormendy, Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber, Senator Małgorzata Kopiczko, Wiceminister Piotr Müller, Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau. Dziękujemy!

Podczas XIV Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” doszło do niezwykłej uroczystości wręczenia klubowiczom medali Stulecia Odzyskanej Niepodległości przez Szefa Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Panią Minister Halinę Szymańską. Medale otrzymali: Aneta Antoniak, Tadeusz Antoniak, Tomasz Baliczek, Mariusz Bartkiewicz, Beata Dróżdż, Andrzej Górnik, Janusz Jabłoński, Wanda Jagieluk, Kazimierz Janeczko, Grażyna Kijuc, Józef Kowalski, Henryk Kozik, Kazimierz Krzywda, Sebastian Kucharczyk, Wojciech Kusy, Maria Machl, Violetta Mackiewicz-Sasiak, Marek Michno, Andrzej Niedzielski, Małgorzata Odyniec, Robert Rogala, Maciej Rusiński, Barbara Schuld, Cezary Sokół, Zbigniew Sycz, Ryszard Szram, Marta Święcicka, Bożena Tacher, Joanna Urbańska, Marek Wasag, Maria Wichniewicz, Andrzej Woda, Mirosława Woroniecki, Bożena Wysocka, Maria Zawadzka, Jerzy Zdebski, Małgorzata Żak.

Pani Minister Halina Szymańska odczytała list jaki do uczestników XIV Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” skierował Pan Prezydent RP Andrzej Duda:

List do uczestników XIV Zjazdu Klubów Gazety Polskiej w Spale

Organizatorzy, Uczestnicy i Goście XIV Zjazdu Klubów Gazety Polskiej w Spale

Szanowni Państwo!

Pragnę serdecznie wszystkich Państwa pozdrowić oraz gorąco pogratulować osobom odznaczonym dzisiaj Medalami Stulecia Odzyskanej Niepodległości. Dziękuję Państwu za bardzo aktywne i owocne włączenie się w obchody tego wielkiego jubileuszu. Dostrzegam w tym kontynuację wieloletniej tradycji zaangażowania Klubów Gazety Polskiej w inicjatywy służące odzyskiwaniu i utrwalaniu naszej pamięci narodowej. Historia Polski, szczególnie ta najnowsza, powinna być dla nas źródłem inspiracji oraz skarbnicą wiedzy pozwalającej stawić czoła nowym wyzwaniom.

Jednak aby tak było, w pierwszym rzędzie musi być ona przedmiotem troski i zainteresowania kompetentnych badaczy oraz szerokich rzesz polskich patriotów. Tak bowiem w tej, jak i w każdej innej dziedzinie życia natura nie znosi próżni. Jeżeli to nie my, Polacy, będziemy opowiadać nasze dzieje ojczyste, uczynią to za nas inni. Także ci, którzy nie kierują się najlepiej pojętym interesem Rzeczypospolitej.

Ogromnie żałuję, że nie mogę być dzisiaj z Państwem. A jednocześnie cieszę się, że mogę Państwu zakomunikować, iż misja, z którą przebywam obecnie w Stanach Zjednoczonych Ameryki, może w istotny sposób przysłużyć się trwałemu bezpieczeństwu naszej Ojczyzny.

Jest to kolejny ważny etap działań na arenie międzynarodowej, które podejmuję konsekwentnie od samego początku mojej prezydentury. Z prawdziwą radością mogę stwierdzić, że jeśli chodzi o pozycję Polski w świecie oraz stan reform naszego państwa, sprawy zmierzają w dobrym kierunku. To satysfakcja podwójna, towarzyszy jej bowiem świadomość tego, jak poważne przeszkody na tej drodze udało się dotąd pokonać. Trzydziesta rocznica pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych w roku 1989, 20-lecie członkostwa Polski w NATO oraz 15. rocznica przystąpienia Rzeczypospolitej Polskiej do Unii Europejskiej to okazja, aby świętować nie tylko spektakularne sukcesy, które odnieśliśmy jako wolny i suwerenny naród.

To także właściwa pora, aby przypomnieć i uhonorować wszystkie zasłużone osoby i środowiska patriotyczne, które zabiegały o mocniejsze zakotwiczenie naszego kraju w wolnym świecie, w euroatlantyckich strukturach bezpieczeństwa oraz w procedurach współpracy politycznej i gospodarczej krajów Zachodu.

W tym gronie doniosłe miejsce zajmują skupieni wokół „Gazety Polskiej” politycy, uczeni, liderzy opinii oraz działacze społeczni w kraju i na obczyźnie. To ich wiara w Polskę, ich poddawana tylu próbom nadzieja, ich umiejętność obywatelskiej samoorganizacji stanowiły i wciąż stanowią istotną siłę wspierającą dzieło naprawy Rzeczypospolitej. Wciąż zachowuję w pamięci niezwykle dla mnie ważne i inspirujące spotkania z Klubami Gazety Polskiej w okresie, gdy pełniłem inne funkcje publiczne oraz gdy ubiegałem się o urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Mam też przed oczyma zwarte grupy Klubowiczów w czasie demonstracji o szczególnym znaczeniu dla Polski i Polaków – a więc, między innymi, podczas uroczystości upamiętniających ofiary katastrofy smoleńskiej, podczas pogrzebów Żołnierzy Wyklętych, w trakcie pamiętnej wizyty Prezydenta Donalda Trumpa w Warszawie w roku 2017 oraz kiedy ja sam odwiedzałem zagraniczne stolice.

Z dumą spoglądałem wtedy na niesione przez Państwa polskie flagi oraz transparenty z wyrazami poparcia dla naszego kraju, dla jego demokratycznie wyłonionych władz oraz dla dobrych zmian, jakie w ostatnich latach dokonują się w Polsce. Z uznaniem i wdzięcznością myślę także o Państwa zaangażowaniu we wszelkie inne formy działalności społecznej, o Państwa przywiązaniu do wartości, na których opiera się polski etos patriotyczny.

To mocne świadectwo, składane w gronie rodziny, w kręgu znajomych i współpracowników, w środowiskach lokalnych oraz na forum ogólnokrajowym, jest głosem wyraźnie słyszanym i respektowanym w polskiej debacie publicznej. I niech takim pozostanie. Raz jeszcze serdecznie Państwa pozdrawiam i dziękuję za ofiarną, obywatelską służbę Polsce wolnej i solidarnej.

Z wyrazami szacunku i sympatii

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda

bannerGP_Zjazd2019_smallWspaniała organizacja XIV Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” to zasługa ludzi, którzy oddali całe serce przy organizacji tego wspaniałego wydarzenia. Szczególne podziękowania kieruję na ręce pani Ewy Wójcik, prezes Fundacji Klubów „Gazety Polskiej”, głównego organizatora zjazdu. Dziękuję Beacie i Waldkowi Dróżdż, szefom klubu „GP” w Piotrkowie Trybunalskim, współorganizatorowi zjazdu, i Ani Wójcik. Dziękuję za ich ciężką pracę w ostatnich miesiącach przy przygotowywaniu tak dużego przedsięwzięcia. Dziękuję za profesjonalizm, za uśmiech, który im towarzyszył podczas zjazdu, i wiarę, że ich praca służy Polsce. Wielkie podziękowania należą się: Oli Dudzińskiej, Dorocie i Jerzemu Sankiewiczom, Andrzejowi Trzuszczakowi,  Joli i Andrzejowi Piekarskim, Joli Piera, Dorocie Cieślak, Edycie Alama, Januszowi Pełce, Krystynie Kostce.   Dziękuję klubowiczom z braniewskiego klubu „GP”: Cezaremu, Rafałowi, Markowi, Winicjuszowi, Teresie Sokołom, Andrzejowi Pirógowi. Dziękuję Przemkowi Szałańskiemu. Za pomoc przy sponsorach dziękuję Monicie Rutkowskiej, Małgorzacie Popek, Anie Puchacz, Marcinowi Dębowskiemu. Dziękuję Ewie i Pawłowi Piekarczykom. Dziękuję proboszczowi Dariuszowi Łosiakowi za odprawienie patriotycznej mszy św. kończącej XIV Zjazd Klubów „GP”. Księdzu Jarosławowi Wąsowiczowi za codzienną modlitwę. Za gościnę, wyrozumiałość i wszelką pomoc dziękuję dyrektorom COS w Spale: panom Waldemarowi Wendrowskiemu i Dariuszowi Świderskiemu oraz wszystkim pracownikom za pomoc i wsparcie.

 Ryszard Kapuściński

Zjazd2019_001

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FOTORELACJI Z XIV ZJAZDU KLUBÓW „GAZETY POLSKIEJ” – SPAŁA 2019 r,:

http://www.klubygp.pl/fotogaleria-wideo-xiv-zjazd-klubow-gazety-polskiej-spala-2019-r-duzo-zdjec/

Belka Spala Organizator a4 v3

klubygazetapolska_podrelacje

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress