Tekst alternatywny

[Tydzień w Klubach „GP”] XV Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” – 12-14 CZERWCA 2020 r. ONLINE

Tydzień w Klubach „GP” –  03.06.2020 r.

XV  Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” – 12-14 CZERWCA 2020 r. ONLINE

Zjazd Klubów GP - 15 lat_3W dniach 12-14 czerwca 2020 r. odbędzie się XV  Zjazd Klubów „Gazety Polskiej – ONLINE 2020 r.  Zjazdy Klubów „Gazety Polskiej” od 15 lat były wielkim świętem środowiska Strefy Wolnego Słowa, dlatego pomimo ograniczeń związanych z trwającą pandemią koronawirusa i możliwością rozprzestrzeniania się epidemii, stosując się ściśle do zaleceń ministra Łukasza Szumowskiego, postanowiliśmy, że w tym roku spotkamy się w zmienionej formule. Spotkamy się ONLINE!

Uczestnictwo w Zjeździe Klubów „Gazety Polskiej” to obowiązek, przywilej i zaszczyt. Proszę o tym pamiętać!

Tak jak co roku spotkamy się w swoim gronie, w gronie przyjaciół,  którym na sercu leży przyszłość Polski. Będzie to ważne spotkanie, odbędzie się tuż przed wyborami prezydenckimi. To wielkie święto dla wszystkich klubowiczów i środowiska Strefy Wolnego Słowa. To czas na podsumowanie 15 lat naszej działalności. W Polsce, Europie, USA, Kanadzie i Australii działa prawie 500 klubów „GP”. Wokół klubów „GP” skupia się ta patriotyczna część społeczeństwa, która widzi zagrożenia jakie  mogą wkrótce dotknąć Polskę. Warto w tym miejscu ponownie przypomnieć słowa prof. Sławomira Cenckiewicza, laureata nagrody Człowieka Roku Klubów „GP”: „Kluby »Gazety Polskiej« tworzą wyjątkowe w skali kraju środowisko – spiskowców wolności, mówiąc słowami wielkiego poety Zbigniewa Herberta z wiersza »17 września«”. Warto też przypomnieć słowa prezesa Jarosława Kaczyńskiego, który doceniając pracę klubowiczów, w Piotrkowie Trybunalskim na X Zjeździe Klubów „GP” powiedział: „Jesteście oddziałem szturmowym armii, która ma maszerować do zwycięstwa”. I członkowie klubów od kilkunastu lat maszerują, jednocząc wokół siebie tych wszystkich, którzy nie bacząc na przeciwności pracują dla dobra Polski. Wspólnie zastanowimy się jak sprostać wymaganiom, które stawia przed naszym środowiskiem otaczająca nas rzeczywistość. Jak powstrzymać ludzi, którzy pod płaszczykiem wzniosłych haseł chcą wprowadzić ustrój totalitarny, który w ubiegłym stuleciu spowodował śmierć milionów ludzi na całym świecie, którzy chcą zniszczyć Polskę! O tym porozmawiamy ze znamienitymi gośćmi, których zaprosimy na Zjazd. Zapytamy ich jak będziemy mogli pomóc, żeby tych ludzi odsunąć od jakichkolwiek decyzji. Zaszczycą nas swoją obecnością wybitni politycy, ministrowie, posłowie, dziennikarze, ludzie kultury i biznesu. Dla dobra Polski musimy szczerze rozmawiać o naszych polskich problemach. Bo takie chwile ma w swojej historii każdy kraj, każdy naród. Nie wolno nam tej chwili zmarnować! Wśród uczestników zjazdu znajdą się czołowi dziennikarze „Gazety Polskiej”, z red. naczelnym „GP” Tomaszem Sakiewiczem na czele, „Gazety Polskiej Codziennie”, Telewizji Republika i portalu Niezalezna.pl. Podczas zjazdu będziemy rozmawiać o naszych sukcesach, planach i problemach, z jakimi boryka się nasze klubowe środowisko. Będzie okazja do wymiany doświadczeń, pomysłów, a część czasu poświęcimy sprawom organizacyjnym.

W związku z tą wyjątkową sytuacją proszę uważnie przeczytać poniższe informacje.

– Prosimy o wytypowanie przedstawiciela Klubu „GP” (Przewodniczący albo Klubowicz), który będzie miał możliwość łączenia się w panelu. Chodzi o przedstawiciela, który będzie chciał zabrać głos, będzie mógł przedstawić prezentację z działalności klubu, kto przywita w imieniu swojego klubu pozostałych uczestników Zjazdu. Musi mieć sprawny mikrofon oraz kamerkę internetową. Być może do 12 czerwca będą zniesione obostrzenia i będziecie się Państwo mogli spotkać w większej grupie klubowiczów i wtedy wszyscy przywitacie online pozostałych uczestników Zjazdu. Prosimy jednak by i te osoby zapisały się jako uczestniczy Zjazdu i podali swoje imię i nazwisko oraz e-mail (jeżeli posiadają).

–  innym uczestnikom Zjazdu wystarczy sprawny Internet, żeby móc obserwować Zjazd i czynnie w nim uczestniczyć, zadając pisemnie pytanie gościowi oraz rozmawiać z innymi uczestnikami na czacie który będzie dostępny i widoczny cały czas równolegle z toczącym się na żywo panelem.

– w późniejszym czasie wszyscy uczestnicy otrzymają na swój  adres e-mail, który podali w formularzu dostęp do panelu, gdzie po zalogowaniu się będą mogli uczestniczyć w Zjeździe. Otrzymają również pełną instrukcję obsługi m.in. Jak uczestniczyć w zjeździe, jak brać czynny udział w czacie, jak zadać pytanie gościowi.

 Dane do logowania (login oraz hasło) które otrzymacie są tylko dla danego uczestnika i nie można przekazywać ich komuś innemu!

– Proszę o przesyłanie swoich bannerów w formacie .jpg, .pdf ponieważ wszystkie te bannery będą widoczne podczas Zjazdu. Jeżeli nie posiadają Państwo banneru klubowego proszę o zgłoszenie się do pani Ewy Wójcik.

– W przypadku problemów z e-mailem klubowym proszę wszystkie pytania kierować do Ewy Wójcik.

Proszę przygotować swoje wystąpienia dotyczące Waszych sukcesów, problemów z jakimi się borykacie, planów na przyszłość, propozycji działań dla całego naszego środowiska (będzie istniała możliwość pokazania prezentacji). Czekamy na propozycję Państwa wystąpień i na tematy referatów które wygłosicie. Może dobrym pomysłem będzie pogrupowanie tematów Waszych wypowiedzi? Propozycje Państwa wystąpień proszę przesłać na e-mail: zjazd.klubygp@gazetapolska.pl Czas jaki spędzimy na Zjeździe będzie poświęcony problemom jakie sami poruszycie! Nie wykluczam „Nocnych Polaków rozmów”!

Trwają rozmowy z osobami, które chcemy zaprosić na Zjazd i bardzo ważną osobą, której odpowiedzi będą wiążące dla obecnych władz w Polsce. Listę gości oraz program prześlemy Państwu w późniejszym terminie.

Znajdziemy również czas na chwile relaksu, m.in. przy znakomitej muzyce. Wśród uczestników zjazdu znajdą się czołowi dziennikarze „Gazety Polskiej”, „Gazety Polskiej Codziennie”, telewizji Republika i portalu Niezależna.pl; znani politycy i Gość Honorowy.

ZGŁOSZENIA NA ZJAZD – ONLINE:

Proszę jak najszybciej zgłaszać osoby chcące uczestniczyć w naszym święcie jakim jest Zjazd Klubów „GP”.

Dodatkowe informacje będzie można uzyskać pod numerami telefonów: 505 038 217  (biuro Klubów „GP”, Ewa Wójcik) i 792 237 403 (Klub „GP” Piotrków Trybunalski, Beata Dróżdż).

Uczestników zgłasza tylko przewodniczący Klubu „GP”.

Ryszard Kapuściński

Kapuscinski big

SERWIS 03.06.2020a