Tekst alternatywny

[WIDEO ] | VIII Nadzwyczajny Zjazd Klubów GP | Przyszłość jest wyzwaniem. Minister Maląg: Na pewno z kursu wsparcia rodziny nie zejdziemy


– Wszystkie świadczenia społeczne, które zostały wprowadzone zarówno dla rodzin z małymi dziećmi, jak i seniorów, będą kontynuowane (…) Rozwój gospodarczy musi służyć temu, by była silna rodzina. I z tego kierunku na pewno nie zejdziemy – mówiła podczas Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów Gazety Polskiej minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Podczas Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów Gazety Polskiej w Spale w panelu poświęconemu sprawom społecznym i rodzinie, głos zabrała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, która zaznaczyła, jak ważne jest to, aby polskie rodziny czuły wsparcie w tym trudnym czasie.

– Przez cały ten rok wprowadzamy różnorakie rozwiązania – od tarczy antyinflacyjnej, która była związana też z dodatkami osłonowymi wypłacanymi Polakom, poprzez obniżenie stawek VAT m.in. na żywność, gaz. Wszystko, by ten kryzys spowodowany nikczemną wojną na Ukrainie, jak najmniej dotykał Polaków. Wprowadzono dofinansowanie do zakupu węgla, innych paliw, teraz od 2023 r. – zamrażanie cen energii – mówiła

– Nasze granice zostały otwarte, aby tutaj Ukraińcy dostali wsparcie. W bardzo szybkim tempie przepracowaliśmy ustawę, która dawała legalny pobyt Ukraińców  w Polsce, ale też dostęp na uproszczonych zasadach do pracy. Mogliśmy sobie na to pozwolić patrząc właśnie na niskie bezrobocie. Z szacunków, które posiadamy, osób z Ukrainy, którzy na uproszczonych zasadach podjęli pracę, jest 500 tys. – wskazała minister.

– Wyzwaniem jest przede wszystkim przyszłość (…) Wszystkie świadczenia społeczne, które zostały wprowadzone zarówno dla rodzin z małymi dziećmi, jak i seniorów, będą kontynuowane (…) Rozwój gospodarczy musi służyć temu, by była silna rodzina. I z tego kierunku na pewno nie zejdziemy – dodała.

Słowa minister Maląg skomentowała Prezes Banku Gospodarstwa Krajowego Beata Daszyńska-Muzyczka.

– Przyjęcie ważnej polityki skierowanej do społeczeństwa, stworzenie polityki dla rodzin, dla osób słabszych, starszych, które borykają się ze zmaganiami dnia powszedniego i rosnącymi cenami utrzymania, to jest najważniejszy kapitał, jaki można budować, czyli kapitał społeczny – powiedziała.

źródło: niezalezna.pl


źródło: gazetapolska.pl

Zjazd_2022.09_30_001